Mūžīgais dimants

Purchase online

13.40

Mūžīgais dimants
About this item
Price in bookstore 14.89 €
Category: Religion
Author Rors R.
Publisher Zvaigzne ABC
Publication date 2015
ISBN 9789934048425

Juris Rubenis par Ričarda Rora grāmatu "Mūžīgais dimants":
""Pasaulei ir apnikusi naidpilna reliģija, un tas ir pilnīgi pamatoti. Ja jūsu reliģija nepārveido jūsu apziņu tā, ka tā kļūst līdzcietīga, tad reliģija nevis atrisina kādu problēmu, bet gan kļūst par daļu no tās. Mūs maz saistījis dziļais Jēzus garīgums un lielākoties esam bijuši nodarbināti ar „baznīciskumu”. Ja Dievs jums ir tirāns, mūžīgs mocītājs vai arī ar mazāku sirdi nekā lielākā daļa cilvēku, kurus pazīstat, kāpēc tad būtu jāvēlas tuvība ar šādu Dievu?" (R.Rors)

Kristietības ārējās izpausmes nereti atklāj vienas vienīgas problēmas, kas lielākoties mudina novērsties no tās. Tāpēc varam neuzzināt, ka šajā jomā mūs joprojām gaida “apslēpta manta”, kuru atrodot dzīve patiešām mainās. Franciskāņu mūka, garīgā skolotāja un rakstnieka Ričarda Rora (1943) grāmata „Mūžīgais dimants” palīdz saprast cilvēka izaugsmes un attīstības likumsakarības, veidot autentisku dzīvi un apgūt kontemplāciju, kas vienlaikus ir gan 21. gadsimta, gan 1.gadsimta kristietība. Moderna un sena vienlaikus. Šis darbs godīgi atklāj mūsdienu “baznīciskuma” problēmas, taču vienlaikus arī parāda kristīgā garīguma ceļa iespējas un dziļumu. Autors runā par to, ko pieredzējis. Viņš māca to, ko piedzīvo. Tāpēc daudzus cilvēkus, kurus kaitina reliģiskas grāmatas, R. Rora rakstītais uzrunā un ir izraisījis rezonansi visā pasaulē. Vairāki viņa darbi ir tulkoti arī latviešu valodā: „Eneagramma: deviņas dvēseles sejas”, „Kailā tagadne”, „Ādama atgriešanās” un „Kritiens augšup”.

„Mūžīgais dimants” jālasa lēni, varbūt pat – vairākas reizes. Grāmata ir kā mirdzošs dārgakmenis. Jūs pieredzēsiet, cik daudz spēj sniegt viena rūpīgi apgūta grāmata."

Related items
Shops where you can buy this book