Glābējs (brošēts izdevums)

Purchase online

10.52

Glābējs (brošēts izdevums)
About this item
Price in bookstore 11.69 €
Category: Translations
Author Nesbē J.
Publisher Zvaigzne ABC
Publication date 2016
ISBN 9789934060908

Jū Nesbē (Jo Nesbø) ir šobrīd interesantākais norvēģu detektīvromānu rakstnieks. Romānu ciklā par detektīvu Hariju Holu viņš ārkārtīgi nesaudzīgi un vienlaikus aizraujoši atklāj ideālās Ziemeļvalstu sabiedrības tumšo pusi, stāstot par sevišķi smagiem noziegumiem. Viņa radītais varonis, vientuļais vilks Harijs Hols, kļūst arvien populārāks visā pasaulē – katra no jauniznākušajām grāmatām nokļūst bestselleru saraksta augšgalā, un tās ir tulkotas jau vairāk nekā 40 valodās.

Klusais Ziemassvētku laiks Oslo sākas ar publisku slepkavību: pasākuma laikā tiek nogalināts vienkāršs puisis no Pestīšanas armijas. Vienīgais, kas top skaidrs izmeklētājam Harijam Holam un viņa kolēģiem, – slepkava ir profesionālis, kuru kāds algojis.

Iesākumā notikumi risinās lēnām un mierīgi, posmu pa posmam atklājot gan pagātnes, gan šodienas ainas, un šķiet – kāds tam visam sakars? Līdz vienā mirklī spriedze kļūst visaptveroša, romāna darbība uzņem neparedzētus apgriezienus un kā no kalna traucoša lavīna, kas atkailina visu, ko reiz slēpis sniegs un ledus, šī slepkavība Harija vērīgajam skatam atklāj veikli savērptu noziegumu virkni – tik šaušalīgu un aukstasinīgi izplānotu, ka pat rūdītajam detektīvam kļūst neomulīgi...

No norvēģu valodas tulkojis Ilmars Briška.


Related items