No patikšanas uz patikšanu

Purchase online

16.14

No patikšanas uz patikšanu
About this item
Price in bookstore 18.99 €
Category: Latvian Literature
Author Ziedonis I.
Publisher Imanta Ziedoņa fonds Viegli
Publication date 2017
ISBN 9789934863813

Fonds "Viegli" laidis klajā līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003.gadā rakstīto dienasgrāmatu "No patikšanas uz patikšanu", ko viņš vēlējies nolasīt 2005.gada Zvaigznes dienā. I.Ziedoņa domas papildina rakstnieka Zigmunda Skujiņa ievadvārdi. Grāmatas ilustrācijas veidojusi Ieva Krūmiņa, kura ir vairāku I.Ziedoņa darbu māksliniece, bet grafisko noformējumu – Jānis Birznieks.
Grāmatā "No patikšanas uz patikšanu" Imants Ziedonis fiksējis domas par 2003.gadā piedzīvoto – gan par savu dzīvi, gan par ekonomiski politiskajiem procesiem ne tikai Latvijā, bet pasaulē kopumā, viņš izteicis domas arī par kultūras dzīves aktualitātēm.
"Grāmatu atvērt, tas ir ilga darba auglis, šīs dienasgrāmatas ceļš iesākās pirms 14 gadiem, kad to rakstīja Imants, bet pirms četriem gadiem mēs ar Ausmu sākām sarunu, ka nepieciešams šīs domas dot plašākai auditorijai, šodien nododam lasītājiem mūsu kopdarbu," uzsver fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.
Dažviet autors ir skarbs, bet viņš ir pratis katrā ikdienišķā notikumā pamanīt kaut ko skaistu, novērtēt savus līdzcilvēkus un draugus, uzsvērt Latvijas skaistumu. I.Ziedonis ierakstus dienasgrāmatā fiksējis, apzinoties, ka tos lasīs publiski 2005.gada Zvaigznes dienā – 6.janvārī, bet diemžēl īsi pirms šī viņam nozīmīgā datuma autoru skāra veselības problēmas, kādēļ viņš to nevarēja izdarīt.
"Man šī grāmata ir ļoti vērtīga, jo tā bija Imantam rokās, viņš pie tās satura strādāja ar lielu aizrautību. Dienasgrāmatā fiksētas domas par visdažādākajām tēmām, par to, kas ir cildens, kas ir tikumisks, kas ir Dievs, kas ir nāve, kas stāv pāri laikam un telpai, par jā teikšanu dzīvei," uzsver Ausma Kantāne, kura līdzdarbojusies grāmatas izdošanas procesā.

Related items
Shops where you can buy this book