100 izcili Latvijas aktieri 1. un 2. daļa (2. izdevums)

Purchase online

47.99

100 izcili Latvijas aktieri 1. un 2. daļa (2. izdevums)
About this item
Price in bookstore 47.99 €
Category: Music. Film, Video & Theater
Author Autoru kolektīvs
Publisher Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds
Publication date 2019
ISBN 9789934184031

Grāmatā skatuves mākslinieku personības un daiļrades portretējums un 486 fotoattēli 1016 lappusēs divos sējumos.
Pirmo reizi Latvijā tapis oriģināls darbs, kas izseko aktiermākslas attīstību visā latviešu teātra pastāvēšanas laikā. Idejas autore, projekta vadītāja un zinātniskā redaktore – LU profesore teātra kritiķe Silvija Radzobe. Portretu autori – 22 latviešu teātra zinātnieki/kritiķi, kuri pārstāv visas paaudzes. Autori raksturo aktieru personības, kā arī noskaidro viņu daiļrades savdabības “formulu”, neslēpjot pretrunas un dzīves sarežģītos līkločus. Grāmatā raksturota visu lielāko Latvijas teātru režijas specifika, kā arī laikmets, kurā dzīvoja un strādāja aktieri. Pirmo reizi Latvijā tik principiāli raksturota aktiermāksla kā padomju, tā nacistu okupācijas apstākļos, līdz ar to pētījums iegūst kultūrvēsturisku nozīmi.
Izvēlēto aktieru loks ietver kā mūsdienu skatuves māksliniekus, tā to paaudžu pārstāvjus, kas 19.gadsimtā dibināja latviešu profesionālo teātri. Vienā izdevumā satiekas Ādolfs Alunāns, Dace Akmentiņa, Elza Radziņa, Žanis Katlaps, Vija Artmane, Lilija Štengele, Aleksandrs Bojarskis, Vilis Daudziņš, Juris Žagars, Gundars Āboliņš, Harijs Liepiņš, Jēkabs Duburs, Dainis Grūbe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un, protams, daudzi citi.
Grāmata ir aizraujoši lasāma, tā paredzēta plašam lasītāju lokam – teātra zinātniekiem, studentiem, kā arī ikkatram skatītājam, kurš mīl teātri.

Related items