Specnazs

Purchase online

12.14

Specnazs
About this item
Price in bookstore 13.49 €
Category: Translations
Author Suvorovs V.
Publisher Dienas Grāmata
Publication date 2019
ISBN 9789934546877

Padomju militārās izlūkošanas speciālo uzdevumu daļas (SpN) bija viens no galvenajiem Padomju Savienības militārajiem noslēpumiem. Saskaņā ar padomju pavēlniecības ieceri šīm daļām bija paredzēta izšķirošā loma sagaidāmajā kodolkarā ar Rietumu valstīm, un tieši tāpēc pat šo daļu pastāvēšanas fakts tika rūpīgi slēpts. Specnaza daļām un vienībām, gaidāmā kara priekšvakarā un jau pirmajās tā stundās un dienās ienaidnieka aizmugurē spiegojot un veicot diversijas, bija jānodrošina Padomju Savienības un tās sabiedroto bruņoto spēku pēkšņo uzbrukuma operāciju veiksmīgs iznākums. Jūs uzzināsiet:

• Kā un kāpēc Padomju armijā izveidoja speciālo uzdevumu daļas un kādus uzdevumus tās veica.
• Ko un kā izvēlējās dienestam specnaza daļās un kā notika specnaza karavīru, seržantu un virsnieku apmācība.
• Kā padomju pavēlniecība plānoja izmantot specnaza daļas un vienības gaidāmajā karā ar Rietumu valstīm.
• Par specnaza priekštečiem: no Tomasa Mūra "izlases jaunekļiem" līdz Sarkanās armijas gvardes mīnētājiem.
• Par padomju militārās izlūkošanas specnaza daļām un vienībām 1950.—1980. gados: organizācijas struktūra, bruņojums, taktika, aģentūra, vadīšana un sadarbības veidi.

“Specnazs” autora jaunajā, papildinātajā versijā ir vērtīgs pienesums latviski jau tulkoto Viktora Suvorova grāmatu klāstam un aizraujoša lasāmviela katram, kuru interesē militārisma vēsture.

Bijušais padomju izlūkošanas virsnieks VIKTORS SUVOROVS (1947) ir vairāk nekā divu desmitu grāmatu autors. 1974. gadā beidzis Militārās diplomātijas akadēmiju un pēc tam četrus gadus nostrādājis PSRS Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) diplomātiskajā rezidentūrā Ženēvā, Šveicē, līdz 1978. gadā bija spiests bēgt uz Lielbritāniju.

No krievu valodas tulkojis Jānis Kalve
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

Related items
Shops where you can buy this book