Ziemeļlatgales Neatkarības vienība

Purchase online

26.54

Ziemeļlatgales Neatkarības vienība
About this item
Price in bookstore 29.49 €
Category: History
Author Turčinskis Z.
Publisher Latvijas Mediji
Publication date 2021
ISBN 9789934159091

Vēsturnieks Zigmārs Turčinskis (1974) savu jaunāko pētījumu ir veltījis pretošanās kustībai pret padomju okupāciju Latvijā, ko īstenoja nacionālo partizānu Ziemeļlatgales "Neatkarības vienība" (ZLNV). Tas ir dokumentos un liecībās balstīts stāsts par šīs nacionālo partizānu organizācijas izveidi, darbību un bojāeju, vēstot arī par citām apkārtnes grupām. Šī monogrāfija ir tapusi kā veltījums, atzīmējot 75. gadadienu, kopš Ziemeļlatgalē sākās pirmās nacionālo partizānu cīņas. Grāmatas zinātniskā konsultante ir Inese Dreimane. Māksliniece Aija Andžāne.

"Monogrāfijā ir iekļauts kvalitatīvs pētījums un vizuālais materiāls, ietverot svarīgas fotoliecības no vēstures un privātajiem arhīviem. Autora pētījums kliedē padomju laikā un mūsdienu Krievijā joprojām eksistējošos mītus par nacionālo pretošanās kustību. Vienlaikus monogrāfija veicina padziļinātu izpratni par jautājumiem, uz kuriem līdz šim iztrūkušas viennozīmīgas atbildes un izpratne Latvijas un starptautiskajā sabiedrībā. Šis pētījums noteikti rosina sabiedrības diskusiju par nacionālās pretošanās nozīmi un tās ietekmi Latvijas vēsturē," uzsvēra Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

"Zigmāra Turčinska pētījums par pretošanās kustību Ziemeļlatgalē ir unikāls ne tikai ar savu apjomīgumu vien. Šo grāmatu varētu lasīt kā visaizraujošāko romānu, ja vien aiz katra vārda, aiz katra teikuma nebūtu reālas mājas, meži, purvi un celiņi, ja nebūtu reāli cilvēku likteņi. Nav viegli lasīt šo grāmatu, jo vēstures notikumiem kārtu pa kārtai, gluži kā apsēji, tiek norauts viss, ko tiem uzslāņojis laika ritējums: apsūbējums, leģendas, poetizācija. Patiesības akā ūdens tik tiešām ir rūgts, bet saldināt mēs varam tikai ar to, ka zinām un neaizmirstam," norādīja rakstniece Anna Rancāne.

Zigmārs Turčinskis ir vēsturnieks, monogrāfiju, zinātnisko publikāciju un pētīju autors un līdzautors. Ieguvis Mag. hist. grādu vēsturē Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē.

Shops where you can buy this book