Pļauka dvēselei

Purchase online

14.21

Pļauka dvēselei
About this item
Price in bookstore 15.79 €
Category: Psychology. Pedagogy
Author Vardecka B.
Publisher Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA
Publication date 2021
ISBN 9789934887352

Aizvainojums ir reakcija uz notikumiem, kas ievaino mūsu dvēseli. Mēs to izjūtam kā pļauku dvēselei, jo tas tiešā veidā aizskar mūsu pašvērtējuma izjūtu. Aizvainojuma reakciju var izraisīt gan sīki atgadījumi un citu cilvēku nelaipnums, gan nepārprotams atraidījums, kad, piemēram, tiek noniecinātas mūsu jūtas vai kad mūs nepieņem kārotajā amatā.

Berbelu Vardecku šai grāmatā galvenokārt interesē, kurās situācijās mēs esam īpaši jūtīgi un ievainojami. Ar dažādu piemēru palīdzību viņa pierāda, ka aizvainojums bieži nozīmē arī pielikt punktu nepabeigtiem stāstiem. Mums ir dota iespēja izvēlēties – uztvert sevi kā ārējo apstākļu upuri vai arī sākt rīkoties atbildīgi un noniecinājumu nemaz nepieļaut.

Dr. Berbela Vardecka (dzimusi 1952. gadā Vācijā) ir diplomēta psiholoģe un geštaltterapeite. Strādājusi ar ēšanas traucējumu problēmām Bād-Grēnenbahas Psihosomatikas klīnikā, tagad viņa ir psihoterapeite privātpraksē Minhenē un darbojas arī kā pasniedzēja un supervizore. Berbela Vardecka ir vairāku atzītu grāmatu autore.

“Latviešu valodā aizvainojums ir vārds, ko cilvēki lieto, lai apzīmētu neskaidro, bet ļoti grūti pārdzīvojamo izjūtu, kas saistās ar pāridarījumu attiecībās ar kādu. Bieži cilvēkiem ir kauns atzīt šīs jūtas, jo tas var likties bērnišķīgi vai sociāli nepieņemami. Lai mazinātu ciešanas, cilvēki mēdz distancēties, ierauties sevī vai kļūt atriebīgi un agresīvi. Tomēr aizvainojumu rada ne tikai vilšanās nepiepildītās gaidās, tas sakņojas arī individuālajā vērtību sistēmā un pamatojas dzīves jēgas koncepcijā.

Šī grāmata parāda aizvainojuma dziļo dabu, ļauj lasītājam reabilitēt un pieņemt to ar pacietību un līdzjūtību. Autores skatījums uz aizvainojumu sniedz cerību atgūt dzīvīgumu tur, kur ir sastingums un bezcerība.”

Solvita Vektere
Psihoterapijas speciāliste, geštaltterapeite

Related items