Izglītība kā provokācija

Purchase online

13.79

9.65

Izglītība kā provokācija
About this item
Category: Philosophy
Author Līsmans K.P.
Publisher Jāņa Rozes apgāds
Publication date 2022
ISBN 9789984238944

Izglītība ir viens no modernās kultūras atslēgas vārdiem, kas nepazūd no pasaules, Eiropas un Latvijas mediju slejām un publisku diskusiju tribīnēm, par izglītību runā visi – politiķi, uzņēmēji, izglītības nozares darbinieki, pedagogi un studenti, skolēnu un bērnudārznieku vecāki. Taču ko šis jēdziens īsti nozīmē? Ko mēs sagaidām no izglītības, kādas cerības ar to saistām? Šodien izglītība ir provokācija – tā apgalvo austriešu filozofs un esejists Konrāds Pauls Līsmans. Šajā grāmatā apkopotas viņa aptuveni 15 gadu ilgās pārdomas par izglītības jautājumiem un problēmām Eiropā. Līsmans analizē izglītības izmaiņas vienotajā Eiropas telpā kopš Boloņas procesa sākuma, atklājot ne tikai mūsdienu izglītības problēmas, bet arī visas modernās sabiedrības iekšējās pretrunas un nākotnes scenārijus.
Konrāds Pauls Līsmans (Konrad Paul Liessmann, 1953) ir austriešu filozofs, literatūrkritiķis un publicists, Vīnes Universitātes profesors, vairāk nekā trīsdesmit grāmatu autors. Īpaši pievērsies izglītības tēmai, kurai veltījis vairākas grāmatas un rakstus, kas tulkoti daudzās Eiropas valodās.
No vācu valodas tulkojis Raivis Bičevskis.
Zandas Rubenes pēcvārds.
“Šī grāmata provocē uz pārdomām. Tajā ir daudz pamatotu, bet, protams, skarbu pārdomu par izglītības jēgu mūsdienu sabiedrībā. Autors nosauc vārdā gan mūsu bažas, gan rūpes, gan ilgas un ideālus. Jo izglītība sabiedrībā tā vai citādi skar itin visus.” Dr. paed. Zanda Rubene.
“Līsmana grāmata skaidri ieskicē mūsdienu izglītības situāciju un alternatīvas. Autoram izdodas savienot asprātīgu un plūstošu stilu ar sarežģītu izglītības koncepciju skaidrojumu un kritiku. “Izglītība kā provokācija” ir viena no grāmatām, kuras tematiskā bagātība un lietišķais skatījums šobrīd dotu jaunu, kvalitatīvu grūdienu diskusijai par izglītību Latvijā.”Dr. phil. Raivis Bičevskis.

Related items
Shops where you can buy this book