10 noteikumi veiksmīgām valstīm

Purchase online

23.99

16.79

10 noteikumi veiksmīgām valstīm
About this item
Category: General Reference
Author Šarma R.
Publisher Jumava
Publication date 2022
ISBN 9789934205705

“Desmit noteikumi veiksmīgām valstīm” ir modinātājzvans ekonomistiem, kas nespēja paredzēt nevienu no nesenajām krīzēm, tostarp arī 2008. gada kataklizmu. Šī grāmata sniedz novatoriskas atziņas par veiksmīgu valstu politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem ieradumiem.

Aplūkojot valstu demogrāfiju, politisko stabilitāti, nevienlīdzību, inflāciju, investīciju līmeni, valūtas riskus, parādus un ģeogrāfisko stāvokli, Ručīrs Šarma analizē iemeslus, kāpēc dažas valstis kļūst bagātākas, turpretī citas piedzīvo neveiksmi pasaules ekonomikā.

Balstoties uz savu ceturtdaļgadsimta ilgo pieredzi, apceļojot daudzas pasaules valstis, rakstnieks un investors Ručīrs Šarma savos 10 noteikumos izaicina tradicionālo ekonomikas mācību grāmatu patiesības par to, kas ir svarīgs un kas nav svarīgs spēcīgai ekonomikai. Viņš parāda, kāpēc veiksmīgas valstis labprāt pieņem robotus un migrantus, dod priekšroku demokrātiskiem līderiem, nevis autokrātiem, ievēlē harismātiskus reformatorus, nevis tehnokrātus un nepievērš uzmanību debatēm par lielas vai mazas valsts pārvaldes priekšrocībām. Viņš izskaidro, kāpēc akciju cenu kāpumam ir tikpat liela vai lielāka nozīme nekā pārtikas cenām, kurš parāda rādītājs ir labākais ekonomiskās krīzes indikators un kāpēc neviens skaitlis nevar precīzi izteikt valūtas vērtību.

“Desmit noteikumi veiksmīgām valstīm” sniedz lasītājiem, kā arī politiskajiem līderiem un uzņēmumu vadītājiem īsu ceļvedi par svarīgākajiem spēkiem, kas veido valsts nākotni.

Related items
Shops where you can buy this book