Notikumi Rīgā pirms 100 gadiem

Purchase online

14.39

Notikumi Rīgā pirms 100 gadiem
About this item
Price in bookstore 15.99 €
Category: History
Author Caune A.
Publisher Zinātne
Publication date 2022
ISBN 9789934599316

Arheologs un viduslaiku vēsturnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Dr. habil. hist., prof. Andris Caune savu arheologa un vēsturnieka darba mūžu ir veltījis Rīgas pētniecībai - laikā no 1970. līdz 1994. gadam viņš vadīja Rīgas arheoloģiskās izpētes grupu. Publicējis 14 grāmatas un ap 800 zinātniskus un populārzinātniskus rakstus.
Šajā pētījumā, kas ir desmitais un noslēdzošais izdevumu sērijā par Rīgu pirms 100 gadiem, stāstīts par notikumiem Rīgas pilsētā laika posmā no 1900. līdz 1921. gadam. Tie bija 14 gadi pirms Pirmā pasaules kara no 1900. līdz 1914. gadam. Rīga, viena no tā laika Eiropas lielpilsētām, piedzīvoja strauju izaugsmi un uzplaukumu. Sekoja drūmie, postošie pieci kara gadi. Tad pienāca 1918. gada 18. novembris, kad latviešu tauta Rīgā varēja pasludināt savu neatkarīgu valsti – Latvijas Republiku. Divus gadus ilgā Neatkarības kara laikā, kad jaunajai valstij bija jāatvaira gan Padomju Krievijas iebrukums, gan vācu reakcionāro aprindu mēģinājumi gāzt Latvijas Pagaidu valdību, Rīgā vairākkārt mainījās politiskās varas. Notikumu apraksts beidzas ar to svētku dienu, kad 1921. gadā Rīgā svinēja Latvijas valsts de jure atzīšanu no Rietumeiropas lielvalstīm.
Ne par katru Rīgas notikumu ir saglabājušās vizuālās liecības. Šajā grāmatā aptverti tikai tie notikumi, kuri redzami autora kolekcijā saglabātajās senajās pastkartēs. Tām piemeklēts avīzēs atrodams notikumu apraksts. Attēli ņemti no grāmatas autora ilgos gados vāktās pastkaršu kolekcijas, un tie ir nozīmīgi sava laikmeta vizuālie dokumenti, tie ļaus ieskatīties sen aizmirstos notikumos mūsu valsts galvaspilsētas vēsturē.
Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Related items