Raiņa ielas cirks

Purchase online

22.49

Raiņa ielas cirks
About this item
Price in bookstore 24.99 €
Category: Children's Literature
Author
Publisher Neputns
Publication date 2022
ISBN 9789934601477

"Raiņa ielā viss bija kā parasti, kad piepeši…" tā sākas visas astoņas nodaļas Luīzes Pastores jaunākajā grāmatā "Raiņa ielas cirks". Nelielam ieskatam lai kalpo daži nodaļu nosaukumi: "Raiņa ielā uzrodas tas tur", "Raiņa ielas podi", "Lielākais Trusis Raiņa ielā", "Raiņa ielas pēdējā stundiņa" u. c.
Grāmata ir stāsts pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem par draudzību, draudzēšanos un spēju atrast kopīgo starp dažādām paaudzēm, mājām, sugām, šķirnēm, tautībām, piederībām, nepilnībām, katram saglabājot savu unikalitāti un īpatnības. Tas ir, autores vārdiem, "pēc patiesiem notikumiem pilnībā izdomāts stāsts, balstoties uz kādas Latvijas mazpilsētas Raiņa ielā redzēto, pieredzēto un dzirdēto, aprunājoties ar vietējiem iedzīvotājiem".
Stāstā būtiska loma ir kopienas veidošanai, tas mudina darboties par vienojošo, nevis cīnīties pret kaut ko. Ar kopienu lasītājs var saprast gan mikrokosmu — ģimene, tuvākais draugs —, gan lielākus kopumus — iela, apkaime, pilsēta.
Grāmatas idejā nozīmīga ir lasītāja iesaistīšanās, kļūšana par grāmatas varoni, sākotnēji to neapzinoties. Tas izdodas, pateicoties meistarīgam Luīzes Pastores, grāmatas ilustratores Ievas Jurjānes un grāmatas iekārtotāja Alekseja Muraško kopdarbam. Turklāt grāmatas pēdējā, astotā, nodaļa ir kā vizuālais stāsts — teksta vizuāls turpinājums, "klusais stāsts", ko veidojusi Ieva Jurjāne. "Astotajā nodaļā turpinās Raiņa ielas iemītnieku ikdienas dzīve, tikai bez tekstuālā paskaidrojuma. Tā ir tikpat īsta un patiesa, cik paradoksāla un pārspīlēta kā cirka un bērnības pasaule vispār. Ar spēlei raksturīgu vieglumu, ilustrācijas pavadoši uzdevumi paredzēti vērības treniņam un pirmsskolas pamatprasmju nepiespiestai apguvei — krāsu, ciparu, burtu, formu atpazīšanai," tā māksliniece. Izdevniecība ir pārliecināta, ka "Raiņa ielas cirks" ir nepieciešama grāmata mūsdienu pasaulē, tā ir grāmata labākai sabiedrībai.
PIEEJAMS
€26,60