Towering flame

Purchase online

10.16

Towering flame
About this item
Price in bookstore 11.29 €
Category: Translations
Author Rufs F.
Publisher Dienas Grāmata
Publication date 2018
ISBN 9789934546563

2012. gadā pirmizdevumu piedzīvoja anarhisma vēstures pētnieka Filipa Rufa grāmata “PA STĀVU LIESMU DEBESĪS. Nenotveramā latviešu anarhista Pētera Māldera laiks un dzīve” (Dienas Grāmata) Laura Gundara tulkojumā latviešu valodā.
2018. gada 15. februārī Latvijā izdevniecībā Dienas Grāmata klajā nāk šī darba pirmizdevums angļu valodā – ar latviešu lasītājiem jau pazīstamā rakstnieka Maika Koljera (Mike Collier) priekšvārdu.
2018. gada 23. februārī Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā uz Lielās skatuves pulksten 14.00 — grāmatas angļu izdevuma atvēršanas diskusijā: Filips Rufs, Maikls Koljers un Lauris Gundars!

Šis ir pētījums par mazāk zināmu mūsu vēstures lappusi — latviešu anarhistiem un dažādu it kā nesaistītu notikumu dīvainajām kopsakarībām, kas lielā mērā noteica 19. gs. beigu — 20. gs. sākuma situāciju gan Latvijā, gan Eiropā, — savu pirmizdevumu piedzīvo tulkojumā latviešu valodā. Par šo darbu jāpateicas ne tikai autora pētnieka dzinulim un viņa sievai Irēnai, bet arī visiem daudzajiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, kuri kopš 80. gadu beigām palīdzēja “dzīt pēdas” vienam no slavenākajiem gadsimta sākuma Londonas biediem — Pēterim Mālderim.
“1910. gada Haundsdičas asinspirti – kā literatūrā mēdz dēvēt mēģinājumu aplaupīt Herisa juvelierveikalu Londonas Īstendā – joprojām uzskata par Lielbritānijas vēsturē visnepatīkamāko lietu, kas saistīta ar policistu bojāeju. Galvenie vaininieki, tā sauktie latviešu anarhisti, iekļuvuši Īstendas folklorā arī ar citu, saistītu gadījumu, kad viņi policistu aplenktā Sidnijstrītas namā stundām ilgi spēja turēties pretī milzīgam pārspēkam. Lai tiktu ar viņiem galā, tur ieradās toreizējais iekšlietu ministrs Vinstons Čērčils un tika iesaistīti Lielbritānijas armijas spēki. Divi aplenktie gāja bojā, bet neviens tā arī netika skaidrībā par noslēpumaino vīru, kuru uzskatīja par īsteno bandas vadoni un kuram šīs kaujas laikā varbūt izdevās izbēgt. Anglijā viņu pazina kā Pēteri Mālderi – Peter the Painter.” — Filips Rufs
“Aizraujošā sāga par nenotveramā latviešu anarhista gaitām veido vien stāsta virskārtu. Zem tās — skaudras atklāsmes par politiskās varas un vardarbības ciešo saikni, par līdzekļiem, kuru izvēle pazudina viscēlākos mērķus, par pelniem, uz kuriem piedzima Latvijas valsts.” — Vents Zvaigzne, žurnāls “Ilustrētā Zinātne”

Grāmatas autors Filips Rufs dzimis 1952. gadā Birmingemā. Vēstures pētīšanai pievērsies jau 70. un 80. gados, darbojoties starptautiskajā kustībā “Anarhistu Melnais krusts”, kas savā ziņā ir ietekmējis autora skatījumu uz “Pētera Māldera” un latviešu anarhistu darbības motīviem. Autors savulaik darbojies vairākos anarhistu izdevumos (Black Flag, Z-Revue, The Cienfuegos Press Anarchist Review, Anarchy Magazine), vēlāk strādājis labdarības organizācijā, kas nodrošina pakalpojumus veciem cilvēkiem. Anarhisma tēmai veltīti arī iepriekšējie Filipa Rufa publicētie darbi.
Filips Rufs dzīvo Londonā un kā jebkurš azartisks, nenogurdināms pētnieks joprojām meklē jaunas ziņas un pavedienus par nenotverto Pēteri Mālderi.

384 lpp (ar fotopielikumu)

Related items