Krāsu zemes. Krāsu simbolisms akmens laikmetā

Purchase online

9.44

Krāsu zemes. Krāsu simbolisms akmens laikmetā
About this item
Price in bookstore 10.49 €
Category: History of Art & Culture
Author Kokins A.
Publisher LU Akadēmiskais apgāds
Publication date 2020
ISBN 9789934185311

Autors Aigars Kokins ir dabisko minerālpigmentu un eļļas krāsas ražošanas izpētes pilotprojekta zinātniskais vadītājs un izpildītājs (2016–2019), mākslas krāsas “Rust Earth Colours” zīmola autors, doktora grāda pretendents LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, mākslas zinātņu maģistrs (LMA).

Autora pētniecības intereses aptver mākslas un kultūras procesus un to pārmaiņas laikā, simbolu nozīmi kultūru procesos, dabisku minerālu krāsas un to tehnoloģiskās izveides iespējas.

Autors grāmatā pievēršas krāsu simbolisma aizsākumam akmens laikmetā, ļaujot lasītājam ne tikai apskatīt un savstarpēji salīdzināt senākos zināmos zīmējumus un grafikas uz alu sienām un artefaktiem, bet arī uzzināt par dažādām simbolu nozīmes un satura korelācijām un interpretācijām. Simboli dzimst no sākotnējā haosa, kurā dzīvību rod arī rituāli, kulti un reliģijas, kas ļauj cilvēkiem iegūt garīgo līdzsvaru kā indivīda, tā kopienas līmenī.

A. Kokina izglītība, pētnieciskais darbs un domāšanas veids (arī austrumu reliģiju zināšanas un daudzu gadu praktizēšana budismā) ļauj autoram krāsas un pigmentus redzēt pavisam neierastā rakursā.

Related items
Shops where you can buy this book