Aicinām skatīt mākslinieces Aijas Bāliņas gleznas izstādi “Krāsaina atmoda”

Aicinām skatīt mākslinieces Aijas Bāliņas gleznas izstādi “Krāsaina atmoda”

Grāmatu nama “Valters un Rapa” galerijā no 8. jūnija skatāmas mākslinieces Aijas Bāliņas gleznas izstādē “Krāsaina atmoda”. Ekspozīcijā apskatāmie darbi ir radīti garākā laika periodā.

Šajā izstādē autore dalās ar krāsu prieku pēc garas ziemas. Notvert mainīgās krāsu nianses un sajūtu noskaņas, tā ir mākslinieces misija. Mākslinieces interesi piesaista kustība visās tās izpausmēs. Dzīvojot netālu no jūras par svarīgu motīvu ir kļuvusi stihiju mijiedarbība- ūdens un zemes pretstati piesaista uzmanību, nomierina acis un prātu, un, protams, mudina paturēt atmiņā, iemūžināt skiču blokā. Fiksējot mirkli, tas pakāpeniski nobriest iecerei un vēlāk darbnīcā pārtop gleznā. Dabas mainīgums, priecīgs pārsteigums par jaunām krāsām un formām, kam katra jauna dienas gaisma palīdz parādīties vērīgam skatītājam.  Tas sniedz iedvesmu mākslinieces darbam. Izstādē atlasīti un eksponēti darbi no garāka laika perioda, kas gleznoti tieši pavasaros gan Latvijā, gan, apsteidzot laiku, ārpus tās,- siltākās zemēs.

Katrā gleznojamā motīvā notvert galveno, būtisko, lai uzliktu to uz balta neskarta audekla, tas ir mērķis, kas jāsasniedz.

Aija Bāliņa dzimusi 1959. gada 8. maijā Rīgā. Gleznotāja un pedagoģe ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Dizaineru savienības biedre. Māksliniece ir beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (1979) un Latvijas Mākslas akadēmiju (1987).

Izstāde apskatāma līdz 1. augustam Rīgā, Aspazijas bulvārī 24, darbdienās no plkst.: 10.00 – 20.00

Sestdienās, svētdienās- slēgts