Aicinām apmeklēt Daiņa Bērziņa personālizstādi "Desmit debesu dāvanas"!

Aicinām apmeklēt Daiņa Bērziņa personālizstādi "Desmit debesu dāvanas"!

Grāmatu namā "Valters un Rapa" apskatāma Daiņa Bērziņa mākslas darbu izstāde "Desmit debesu dāvanas", kurā atlasīti desmit darbi ar skaistām, autoram iemīļotām Latvijas dabas ainavām.

Arhitekts Dainis Bērziņš zīmē un glezno klusās dabas, portretus, aktus un ainavas dažādās sausajās tehnikās - ar  pasteli, grafīta zīmuli, krītu un sangīnu uz papīra. Visvairāk tiek strādāts pie ainavām pastelī, gleznojot tieši dabā. Ar saviem darbiem piedalījies vairāk kā 10 grupu izstādēs un astoņās personālizstādēs Latvijā un Vācijā, dažādās pilsētās: Rīgā, Liepājā, Lubānā un Vorpsvēdē.

Šī izstāde veidota pēc „Valtera un Rapas” laipnā uzaicinājuma  - „Desmit debesu dāvanas” ir autora devītā personālizstāde.

Mākslas darbu autors Dainis Bērziņš par izstādi stāsta: "Ar pasteļglezniecību nodarbojos jau vairāk kā 25 gadus, gleznojot klusās dabas,aktus, portretus, bet visvairāk - ainavas. To daru tikai plenērā - ārā dabā - visos četros gadalaikos, atšķirīgos diennakts brīžos un laika apstākļos. 

Izstādei atlasīti desmit darbi, kas radīti, tverot mirkļus un ainas Latvijas debesīs, galvenokārt manas dzimtās Liepājas un arī Lubānas pusē. Abiem novadiem raksturīgi zemieņu un ūdeņu plašumi, virs kuriem plešas lielas, lielas debesis. Ik mirkli tās skatītājam dāvina varenas apbrīnojamu formu izrādes, kas nepārtraukti un nebeidzami mainās, pārsteidzot ar brīnumainām gaismām un krāsām. Kaut daļu no tā esmu centies saglabāt uz papīra. Tādēļ arī izstādei tāds nosaukums."

Laipni aicinām ikvienu apmeklēt izstādi Grāmatu namā "Valters un Rapa", Rīgā, Aspazijas bulvārī 24.

Izstāde apskatāma no 11. jūlija līdz 11. augustam.