Juteklisms un netverams valdzinājums Jolantas Ābeles Gleznu izstādē!

Juteklisms un netverams valdzinājums Jolantas Ābeles Gleznu izstādē!

Grāmatu nama "Valters un Rapa" telpās skatāma Jolantas Ābeles gleznu izstāde.

Brīvā formā pasniegtais romantisms caur simboliem un priekšstatiem ir sava veida vēstījums par juteklisko un netveramo sievišķo valdzinājumu, kas ataino notiekošos procesus un ilgas pēc identitātes mūsdienu sabiedrībā.

Apzināta ir niansēta krāsu izvēle un sižets, tāpat kā rapsodijas dziedājums, nomaina viens otru ar dažādu raksturu un tēlojumu, akcentējot piedzīvotās sajūtas.

Jolanta Ābele dzimusi 1971. gadā Jēkabpilī. Absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, kam sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē (1994–1998), 2008. gadā Daugavpils Universitātē tika iegūts maģistra grāds vizuāli plastiskajās mākslās, 2011. gadā iegūta dizaina pedagoga kvalifikācija Latvijas Mākslas akadēmijā. No 2011. gada Latvijas mākslinieku savienības biedrs. Izstādēs piedalās no 1986. gada.

Pieskāriens audeklam, kas maina izpratni par lietām, mijiedarbība starp krāsām, kas rada brīnumu. Izdzīvot dzīves notikumus un sajūtas – gleznojot. Dotā iespēja caur radošo darbību transformēt notikumus palīdz sekot tam, kam tu tici, un tam, kas tev rada gandarījumu.

Šī ekspozicija iepriekš bija skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Mihaila iela 3, Daugavpilī 2018. gada pavasarī.

Laipni gaidām interesentus Rīgā, Aspazijas 24!