Dārtas Hapanionekas gleznu izstāde “PASTAIGA MĀKOŅOS”!

Dārtas Hapanionekas gleznu izstāde “PASTAIGA MĀKOŅOS”!

Dziļi ieelpojiet, domās skaitot līdz pieci, divas sekundes aizturiet elpu, pēc tam izelpojiet skaitot līdz pieci. Ja atkārtosiet šo vingrinājumu kaut pāris minūtes, iespējams domas, kas allaž traucas prātā, pārkāpjot atļauto ātrumu, mazliet piebremzēs. Arī šī izstāde ir aicinājums uz mirkli apstāties, ievilkt pāris malkus svaiga kalnu gaisa un kontemplatīvi paraudzīties naksnīgajās debesīs, pazaudējot sevi lielās dabas varenības priekšā.

Savos darbos māksliniece visbiežāk atveido ainavas- no reālistiskām līdz gluži abstraktām, kur krāsu laukumos vien nojaušamas debess-zemes attiecības, miglā tīti lauki vai stilizēti koku atveidi. Gleznojot pārsvarā ar eļļas krāsām, māksliniece izmanto dažādas tehnikas- tās akvareliski pludinot, radot niansētas toņu pārejas, veidojot caurspīdīgi daudzslāņainas abstraktas kompozīcijas vai pastoziem triepieniem klājot krāsu ar špakteļlāpstiņu.

Dārta Hapanioneka absolvējusi Latvijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru (2014), regulāri piedalās izstādēs, konkursos un plenēros.

 

Izstāde apskatāma līdz 24. oktobrim Rīgā, Aspazijas bulvārī 24 darbdienās no plkst. 10:00 – 20:00

Sestdienās no plkst. 11:00 - 19:00, Svētdienās: slēgts