Grāmatu namā "Valters un Rapa" skatāma gleznotājas Agras Rītiņas gleznu izstāde “Dabas notikums”

Grāmatu namā "Valters un Rapa" skatāma gleznotājas Agras Rītiņas gleznu izstāde “Dabas notikums”

Grāmatu nama “Valters un Rapa” galerijā no 1. decembra skatāma gleznotājas Agras Rītiņas (“Jāzepa Pīgožņa balvas” 2020. gadā laureāte)  gleznu izstāde “Dabas notikums”.

Pasaules lieluma izjūta bieži iesākas ar ieiešanu dabā. Katru gadu kā no jauna ieraugi miljoniem reižu atkārtojamies pavasara ziedēšanu. Katrreiz priecājies par svaigi nopļautu zāli un tās svaigo smaržu, kārtīgi sakārtotas āboliņa lapiņas vienu pie otras. Ziedu pušķi kā mākoņi iegulst vāzēs. Un pavasara, vasaras un rudens krāsainību nomaina dabā iestājies ziemas grafiskais miers...

10 gleznas, kas aizvilina sajūtās, katram savādākās, personīgās, vārdos neizsakāmās. Aizvilina sagaidīt savu dabas notikumu un sameklēt savu pļavu, laukus, kokus, ziedus.

Agra Ritiņa konsekventi saglabā savu glezniecības meistarību un izkopto kompozīcijas skaidrību. Gleznu kompozīciju monumentalitāte cieši saistīta ar ļoti sievišķīgu pieeju detaļās. Tiekšanās pēc pilnības, lai cik liels vai mazs būtu formāts. 2020. gadā māksliniece saņēmusi  “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavas glezniecībā” laureātes diplomu.

Glezniecību apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē pie pedagoga gleznotāja A.Zelča un Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra studijās pie profesoriem K.Zariņa un A.Naumova. Šobrīd strādā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā par gleznošanas un zīmēšanas  pasniedzēju. 2020. gadā laureāte “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā”. 2015. gada novembris – decembris Brēmenes pilsētas Mākslas stipendija Vācijā. 2004. gadā kļuva par galerijas „Laipa” Valmierā izstādes „Ainava” laureāti, tas deva iespēju doties radošajā  braucienā uz Valmieras sadraudzības pilsētu Hoje – Tāstrupu (Dānijā). Kopš 2006. gada darbojas kopā ar gleznotāju apvienību V.I.V.A. Kopā ir sarīkotas vairāk kā 30 izstādes. Kopš 2000 ir sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes. Ir piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Somijā, Vācijā, Beļģijā, Turcijā. Kopš 2015. gada piedalās “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā” Svētā Pētera baznīcā, Rīgā. Kopš 2013. gada piedalās Latgales reģiona mākslas dienu izstādē Daugavpils Marka Rotko centrā. Kopš 1999. gada piedalās ikgadējās „Rudens” izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Piedalīšanās starptautiskajos plenēros Latvijā, Lietuvā, Somijā, Portugālē, Turcijā. Darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, Daugavpils Marka Rotko centrā, Ludzas Novadpētniecības muzejā, privātkolekcijās kā Latvijā, tā arī ārzemēs.

 


Izstāde apskatāma līdz 15. janvārim Rīgā, Aspazijas bulvārī 24, darbdienās no plkst.: 10.00 – 20.00

Sestdienās, Svētdienās: slēgts

Info: Mārtiņš Eglītis, t: 20550267