Latvijas arhitektūra 1991-2011

Iegadāties internetā

48,44

Latvijas arhitektūra 1991-2011
Par preci
Plaukta cena 56,99 €
Kategorija: Arhitektūra
Autors Dripe J.
Izdevējs Jumava
Izdošanas gads 2012
ISBN 9789984112867

“Latvijas arhitektūra 1991–2011” ir unikāls albums par Latvijas mūsdienu arhitektūru, kas aptver mūsu valstij tik nozīmīgo laika posmu, kurā atguvām brīvību un beidzot varējām veidot savu valsti tādu, kādu to paši vēlamies. Padomju laiku klišejisko arhitektūru nomaina jaunas identitātes meklējumi. Šis laika posms Latvijas arhitektūrā spilgti atspoguļo mākslinieciskās ievirzes, kontrastainību un žanriski diskutablo periodu valstī, kurai līdz šim nebija izdevies izveidot savu tradicionālo un raksturīgo arhitektūru dažādu varu maiņas dēļ.

Šajā izdevumā apskatīti gan savrupnami un augstceltnes, gan daudzie restorāni, banku ēkas un lielie tirdzniecības centri, kuri līdz šim Latvijā nebija sastopami.

Albumā atrodams bagātīgs fotogrāfiju klāsts, kas kā no panorāmas rata ļauj apskatīt dižākās mūsdienu arhitektūras pērles. Albums ir nozīmīgs ieguldījums un papildinājums arhitektūras grāmatu sērijām, kā arī noderīgs informācijas avots gan nozares profesionāļiem, gan studentiem un vienkārši laicīgās mākslas baudītājiem.