Zaļā Vārna

Iegadāties internetā

7,19

Zaļā Vārna
Par preci
Plaukta cena 7,99 €
Kategorija: Oriģinālliteratūra
Autors Ulberga K.
Izdevējs Diena
Izdošanas gads 2012
ISBN 9789984887104

2018. gada maijā atkārtoti klajā laists divkārt godalgotais Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tapušais Kristīnes Ulbergas romāns “Zaļā vārna” (2012). 2011. gadā grāmata kļuva par R. Gerkena un Rakstnieku savienības rīkotā konkursa laureāti un 2013. gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu. 2018. gada pavasarī romāna tulkojums angļu valodā The Green Crow izdots Peter Owen izdevniecībā Lielbritānijā.

“Zaļā vārna” ir stāsts par to, cik ļoti tomēr mēs vēlamies, lai mūs saprastu un pieņemtu, un tāpēc izmisīgi pielāgojamies, reizēm pat vairāk, nekā tas būtu vajadzīgs. Tādā situācijā kādudien attopas arī romāna galvenā varone, atskāršot, ka labi nodrošinātajā mietpilsoniski rāmajā dzīvē šķietami pilnībā ir zaudējusi pašu svarīgāko — pati sevi. Bet par laimi viņai ir Zaļā Vārna, un tieši Zaļā Vārna padara šo sevis meklēšanas un atrašanas stāstu tik aizraujošu un dzīvi apliecinošu. Romāns “Zaļā Vārna” ir apkaužami dzīvīgs un asprātības caurvīts vēstījums par “nepanesamās esības vieglumu”, par indivīda neizbēgamo atbildību pirmo un galvenokārt pašam savas dzīves priekšā.

“Visi zina, ka zaļās vārnas ir reti sastopami putni. Taču ir arī Zaļā Vārna, vienīgais eksemplārs pasaulē — īpatnējs, lāgiem neganti ironisks un varbūt mazliet ērcinošs, bet kopumā itin labdabīgs radījums. Tiesa, nav viegli viņu ieraudzīt, bet, ja tomēr paveicas, ar prātu grūti pieņemt Zaļās Vārnas esamību, toties, ja izdodas arī tas, dzīve mainās. Vientuļie vairs nav tik vientuļi, skumjie — tik skumji, un arī esamība rādās gaišākos toņos. Kristīnes Ulbergas romāna varonei, spogulī skatoties, paveicas atrast Zaļo Vārnu — un ne tikai atrast, bet arī tuvāk viņu iepazīt.”
Guntis Berelis

Rakstniece Kristīne Ulberga ir sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” 11. romāna “Tur” autore, par kuru 2018. gadā saņēma “Dienas gada balvu kultūrā” un AKKA/LAA Autora balvu 2018. Autore pirmo plašāko atzinību guva 2008. gadā, kad viņas romāns pusaudžiem “Es grāmatas nelasu” Jāņa Baltvilka konkursā “Baltā vilka grāmata” ieguva otro vietu. Līdz šim rakstniece sarakstījusi trīs grāmatas pusaudžiem “Virtuālais eņģelis”, “Es grāmatas nelasu” un “Es grāmatas nelasu 2”. Romāns “Zaļā Vārna” ir rakstnieces ceturtais romāns, un tas adresēts — kā rakstniece pati saka —“visiem, kas dzīvē zaudējuši brīvību”.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis
Cieto vāku sējums, 192 lpp.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā