Higss. Dieva daļiņas izgudrošana un atklāšana

Iegadāties internetā

3,65

Higss. Dieva daļiņas izgudrošana un atklāšana
Par preci
Plaukta cena 4,29 €
Kategorija: Vispārīgā uzziņu literatūra
Autors Bagots Dž.
Izdevējs Lietusdārzs
Izdošanas gads 2013
ISBN 9789984869438

Autors: Džims Bagots
Nosaukums: Higss

Cena: Ls 5,00; EUR 7,11 (cena norādīta bez PVN)

Džims Bagots ir ieguvis doktora grādu fizikālajā ķīmijā Oksfordas Universitātē, strādājis par ķīmijas pasniedzēju Rīdingas Universitātē, veicis daudzus starptautiski apbalvotus pētījumus un sarakstījis vairākas kritiķu augsti vērtētas grāmatas par zinātnes sasniegumiem. Autora jaunākais darbs “Higss” ir tulkots vairāk nekā desmit valodās.

2012. gada 4. jūlijā zinātnieki Eiropas Kodolpētījumu organizācijā (CERN) ziņoja, ka ir atklājuši gadiem ilgi meklēto Higsa bozonu. 2013. gada oktobrī daļiņas atklājējiem Pīteram Higsam un Fransuā Englertam tika pasniegta Nobela prēmija.

Higsa bozona “medībās” tika īstenots vērienīgākais un dārgākais zinātnes eksperiments vēsturē. Kas īsti ir šī daļiņa? Kādēļ tā tik svarīga? Ko tā atklāj par Visumu? Un kādēļ šis zinātnes sasniegums ir svarīgs ikvienam no mums? Džims Bagots sniedz atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. Viņš skaidro slavenā Higsa bozona saistību ar fizikas standartmodeli, visas materiālās pasaules masu un agrīnā Visuma izcelsmi. Autors ļauj iepazīt Higsa bozona atklāšanas vēsturisko kontekstu, palīdzot izprast šo un daudzus citus zinātnes atklājumus, kas veido mūsdienu pasaules uztveri.

Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā