Ivars Poikāns. Laikam nav nekādas nozīmes

Iegadāties internetā

19,54

Ivars Poikāns. Laikam nav nekādas nozīmes
Par preci
Plaukta cena 22,99 €
Kategorija: Mākslas albumi
Autors Bunkše I.
Izdevējs Neputns
Izdošanas gads 2014
ISBN 9789934512346


Ivars Poikāns pieder pie latviešu mākslas enfant terrible, kādi palaikam uzrodas vai katrā mākslinieku paaudzē. "Man ir tieksme visam vienmēr pretoties. Es to saucu par IPK – indivīda pretošanās kustību," tā par sevi saka mākslinieks. Grāmatā, līdzās mākslinieka darbu izlasei, ir mākslas zinātnieces Ingas Bunkšes teksts par Poikāna fenomenu mūsu mākslā, kā arī paša autora stāstījums par viņa darbu tapšanu un ierosmēm.

"Tāpat kā romāna sižetu virza konflikti, arī sabiedrības attīstība nevar notikt bez sarežģījumiem, nesaskaņām un sadursmēm. Bet, kamēr cilvēku lielākā daļa brīnās vai vienaldzībā rausta plecus par notiekošo, Ivars Poikāns nepatīkamo spriegumu pārvērš mākslas tēlos," stāsta autore Inga Bunkše. "Viņš ir viens no retajiem Latvijas māksliniekiem, kura darbi atsaucas uz reālajā telpā un laikā notiekošo, apzināti provocējot publiku. Vienlaikus Poikāns atgādina, ka dzīve ir pārāk nopietna, lai to dzīvotu bez ironijas. Viņa ironijai piemīt terapeitiska funkcija, tā spridzina apkārt esošo sistēmu."

Ivars Poikāns (1952) izstādēs Latvijā un ārzemēs piedalās kopš 1977. gada. Māksliniekam ir ap 20 nozīmīgas personālizstādes, viena no pēdējām – Poikāna darbu retrospektīva Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2010), kā arī ievērojams skaits grupu izstādes. Strādājis kā ilustrators laikrakstos Literatūra un Māksla, Neatkarīgā Rīta Avīze, žurnālos Avots, Domas, Liesma, Rīgas Laiks u. c., bijis grāmatu un kinofilmu mākslinieks. Poikāna darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvija Mākslinieku savienības krājumā, LR Saeimas, Viņa Svētības Dalailamas XIV kolekcijā, vairāku ārvalstu muzeju kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Grāmatas māksliniece: Dita Pence

Saistītās preces