Izturība

Iegadāties internetā

5,94

Izturība
Par preci
Plaukta cena 6,99 €
Kategorija: Tulkotā literatūra
Autors A.Lānsings
Izdevējs AGB
ISBN 9789984663326

Ernesta Šekltona Antarktīdas ekspedīcija, kas atklāja, ka cilvēku gara un fiziskā izturība ir bezgalīga
Alfreds Lānsings
Alfred Lansing. Endurance
Šis patiesais notikums ir varonīgā pētniecības laikmeta klasika, kas ir interesanta gan jauniešiem, kas dodas pretī saviem atklājumiem, gan katram, kurš interesējas par izcilu personību dzīvi, ģeogrāfiju vai neatkārtojamiem ceļojumiem.

1914. gada augustā no Anglijas uz Antarktīdu dodas kuģis Endurance. Polārpētnieks sers Ernests Šekltons plāno kājām šķērsot pēdējo neizpētīto kontinentu. 1915. gada janvārī, pēc sešu nedēļu brauciena laužot ceļu cauri sablīvēta ledus laukiem, Endurance iestrēgst ledū tikai dienas brauciena attālumā no mērķa. Iesalušais kuģis desmit mēnešus dreifē uz ziemeļrietumiem, līdz ledus to saspiež. Taču Ernestam Šekltonam un divdesmit septiņiem viņa komandas vīriem grūtākie pārbaudījumi tikai sākas. Tie ir galā tad, kad Ernestam Šekltonam brīnumainā kārtā izdodas visus izvārgušos savas komandas locekļus dzīvus aizvest 850 jūdzes līdz tuvākajam civilizācijas priekšpostenim. Alfreda Lānsinga lieliski uzrakstītā grāmata jau sen ir atzīta par vispilnīgāko kuģa Endurance liktenīgā brauciena aprakstu. Šīs lasītāju pieprasītās grāmatas izdevums papildināts ar kartēm un attēliem.

«Nav labāka zinātnisko pētījumu vadītāja par Skotu; nav ātrāka un prasmīgāka ceļotāja par Amundsenu; bet, ja nonākat bezcerīgā situācijā, no kuras šķietami nav izejas, metieties ceļos un aizlūdziet, lai ar jums kopā ir Šekltons.»

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā