Vilki, velni un vīri. Alberta Kronenberga dzīve un daiļrade

Iegadāties internetā

26,09

Vilki, velni un vīri. Alberta Kronenberga dzīve un daiļrade
Par preci
Plaukta cena 28,99 €
Kategorija: Mākslas albumi
Autors Rislaki J.
Izdevējs Neputns
Izdošanas gads 2017
ISBN 9789934565083

Ar Kronenberga radītajiem tēliem – Tuntuļu Jurīti, Jērādiņu, mazo ganiņu u. c. izaugusi ne viena vien paaudze. Kā sola izdevēji, grāmata būs patīkama atkalredzēšanās vai iepazīšanās, ar humora pilno mākslinieku un grāmatu autoru, kuram šogad tiek svinēta 130 gadu jubileja.

Alberts Kronenbers bija daudzpusīga un radoša personība, mūsdienās viņu galvenokārt pazīst kā bērnu grāmatu autoru. Kronenbergs mācījies Venjamina Blūma Rīgas zīmēšanas un gleznošanas skolā, Jaņa Rozentāla studijā un Pēterburgas Ķeizariskajā mākslas veicināšanas skolā.

Grāmatas autors Juka Rislaki stāsta: "Pārcēlies uz dzīvi Latvijā, sāku mācīties latviešu valodu – arī no grāmatām, ko ilustrējis mākslinieks Alberts Kronenbergs. Viņa zīmējumi tūlīt pievērsa manu uzmanību. Soma acij tie ir tīkami, un manī modās neizskaidrojama māju izjūta. To labi varēja atpazīt, bet var teikt arī, ka šie zīmējumi ir ļoti latviski. Intuitīvi jutu, ka Kronenbergs ir kaut kas tikpat latvisks kā speķa pīrāgi, Jāņu siers, Skalbes dzeja un Blaumaņa lugas, dziesmu un deju svētki un arī dainas."

Tulkojusi Anna Žīgure, māksliniece Dita Pence.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā