Ceļojums uz Rīgas Melnā balzāma zemi

Iegadāties internetā

15,29

Ceļojums uz Rīgas Melnā balzāma zemi
Par preci
Plaukta cena 16,99 €
Kategorija: Mākslas un kultūras vēsture
Autors Ņikišins A., Sļičkovs A.
Izdevējs Uzbek Palace SIA
Izdošanas gads 2017
ISBN 9789934865701

CEĻOJUMS UZ RĪGAS MELNĀ BALZAMA ZEMI

Pirmo reizi 265 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā izdota grāmata par Rīgas Melnā balzama vēsturi. Izdevuma tapšanā iesaistījās starptautiska komanda – interesenti no Latvijas un Krievijas. Grāmatā izmantoti Rīgas, Jelgavas, Liepājas un Maskavas muzeju, kā arī privātu kolekciju materiāli.

Ir daudz lielisku dzērienu, kuru radītājus ar pateicību atceras vai visa pasaule. Tā piemēram, daudziem zināmā liķiera “Becherovka” autors ir aptiekārs Jozefs Vitus Behers; degvīna “Smirnovskaja” radītājs ir krievu rūpnieks Pjotrs Smirnovs; konjaks “Martell” ir francūža Žana Martela radīts, bet slavenajam vermutam “Cinzano” nosaukumu devusi Turīnas apkaimē dzīvojusī Činzano ģimene.

Arī Rīgas Melnā balzama autors ir reāla vēsturiska personība – 18.gadsimtā dzīvojušais rīdzinieks Abrahams Kunce, bijušais kalējs, kurš kļuva par aptiekāru vai varbūt gluži otrādi: no aptiekāra kļuva par kalēju? Lai nu kā, bet balzamu sākotnēji tā arī dēvēja – par Kuncena balzamu – tā cilvēka vārdā, kas bija to radījis.

Šajā bagātīgi ilustrētajā albumā ir stāstīts gan par pašu Kunci, gan par viņa radītā dzēriena – Rīgas Melnā balzama – vēsturi.


Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā