Pretrunīgais islāms

Iegadāties internetā

6,79

Pretrunīgais islāms
Par preci
Plaukta cena 8,49 €
Kategorija: Reliģija
Autors Kureši N.
Izdevējs Lietusdārzs
Izdošanas gads 2017
ISBN 9789984869926

Lai kur un kā mēs dzīvotu, uz katru no mums arvien vairāk attiecas tas, kas saistīts ar ģeogrāfiski šķietami tālo islāma pasauli. Lielākoties saskaramies ar fragmentāru biedējošu informāciju, kas rada vai nu vēlēšanos “neko par to nezināt”, vai daudzus jautājumus.

Apgāds “Lietusdārzs” ir laidis klajā grāmatu, kura sniedz atbildes uz jautājumiem par islāmu un kuras nosaukums ir zīmīgs: “Pretrunīgais islāms”. To sarakstījis Nabīls Kureši, visā pasaulē atzīts pakistāniešu izcelsmes amerikāņu autors.

Grāmatas veiksmes pamatā lielā mērā ir fakts, ka autors dzimis un audzis musulmaņu ģimenē, taču vēlāk pieņēmis kristietību, nespējot samierināties ar daudzām islāma tendencēm. Viņš pietiekami iepazinis kā vienu, tā otru pasaules uzskatu un spēj mums, Rietumu sabiedrības pārstāvjiem, sniegt labi saprotamu ieskatu šo atšķirīgo pārliecību problēmās. Šī grāmata iedrošina interesēties par islāmu, nevis bailēs novērsties no  jebkādas informācijas par to.

Nabīla Kureši darbā lieliski saplūst reliģijas praktizētāja  un profesionāla pētnieka iegūtās atklāsmes un zināšanas.

Ieguvis augstāko izglītību medicīnā, viņš studējis arī reliģiju vēsturi un mūsdienu politiskās norises islāma un kristietības kontekstā. Autors sarakstījis vairākas grāmatas un rakstus par islāma izplatību Rietumos, kā arī uzstājies ar lekcijām vairāk nekā 100 universitātēs un piedalījies publiskās debatēs visā pasaulē. Nabīlu Kureši uzskata par vienu no mūsdienu vadošajiem reliģiskās domas līderiem, un daudzas kristiešu organizācijas piešķīrušas viņam apbalvojumus kā labākajam jaunajam autoram.

Nabīls Kureši skaidro, kā Rietumu sabiedrībai reaģēt daudzu islāma draudu apstākļos. Darbā aprakstīta ne vien islāma vēsturiskā rašanās, bet arī mūsdienu tendences. Tieši tāpēc, ka autors lielu daļu dzīves bijis praktizējošs musulmanis, viņš ar nešaubīgu pārliecību atbild uz jautājumiem par to, vai islāmu patiešām var uzskatīt par miera reliģiju, kas ir džihāds un vai radikālais islāms mēģina pakļaut Rietumus šariatam. Autors sniedz atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, palīdzot lasītājiem izkopt kritisku spriestspēju un viest skaidrību par nākotni pasaulē, kurā robežas starp valstīm un reliģijām sāk izzust.

Grāmatā lasītājam dāvāta iespēja salīdzināt islāma un kristietības pamata uzstādījumus un noskaidrot, vai abas reliģiskās pārliecības spēj mierpilni sadzīvot līdzās. Autors skaidro, kādu pārmaiņu rītausmā šobrīd atrodas Rietumu sabiedrība un kā pieņemt šīs pārmaiņas gan valsts, gan dziļi personīgā līmenī.

 

Rakstot grāmatu “Pretrunīgais islāms”, galvenokārt vēlējos sniegt atbildi Rietumos valdošajam apjukumam. Nemitīgi notiek teroristu uzbrukumi, taču tiek skandēts, ka islāms ir miera reliģija. Kā saprast šīs pretrunas? Šajā grāmatā aprakstu pirmos soļus, kurus varam spert, lai reaģētu uz sadursmi starp kultūrām un reliģijām. Lūdzos, lai spējam kā sabiedrība atrast un pieņemt labāku ceļu nākotnē, jo vardarbība un neziņa nedrīkst turpināties.

                        Nabīls Kureši


Saistītās preces