Prāta kaislības. Kāpēc netikumi ir tik vilinoši

Iegadāties internetā

7,22

Prāta kaislības. Kāpēc netikumi ir tik vilinoši
Par preci
Plaukta cena 8,49 €
Kategorija: Psiholoģija. Pedagoģija
Autors Sitskorna M.
Izdevējs Lietusdārzs
Izdošanas gads 2017
ISBN 9789984869933

Grāmatā autore skaidro, ka cilvēku lielākie netikumi - mantkārība, skaudība, lepnums, slinkums, dusmas, iekāre un negausība - rodas tieši smadzenēs. Katru dienu mēs esam spiesti apvaldīt savas kaislības un cīnīties ar lieliem un maziem kārdinājumiem. Margrēta Sitskorna pamatoti skaidro, kādā veidā mūsu un līdzcilvēku prātā rodas tādi netikumi kā dusmas par sīkumiem, slinkums darbā vai attiecībās, tieksme lielīties par materiālām lietām, neremdināma kāre pēc noteiktiem ēdieniem, atkarības un daudzi citi. Grāmata sniedz nebijušu iespēju ieskatīties smadzeņu "aizkulisēs" un saprast, kā prātā veidojas pieņēmumi pašiem par sevi un to, ko vēlamies iegūt vai sasniegt.
Apzinoties, ka ne vienmēr izdodas savaldīt savas kaislības, autore piedāvā dažādas psiholoģiskas metodes, kā ietekmēt smadzeņu darbību un mainīt pašiem savus nevēlamos domāšanas ceļus. Rūpīgi analizējot aizraujošus medicīniskos gadījumus, fascinējošus zinātniskos atklājumus un sabiedrībā samilzušas problēmas, Margarēta Sitskorna ne vien atklāj pasauli, kurā ikdienišķi netikumi lielā mērā diktē cilvēku rīcību, bet arī piedāvā risinājumus, kas mums var palīdzēt nobriest gan personīgā, gan sabiedrības līmenī. Autores aizraujošie pētījumi lasītājiem palīdzēs izprast, kādā veidā smadzenēs veidojas cilvēka personība un kā atbrīvoties no tām rakstura iezīmēm, kuras uzskatām par nevēlamām.
Autore ir klīniskās neirofizioloģijas profesore Tilburgas Universitātē Nīderlandē. Viņu uzskata par vienu no vadošajām pētniecēm Eiropā jautājumos par saikni starp smadzenēm un uzvedību. Viņas pētījumiem ir ne vien akadēmisks, bet arī praktisks pielietojums, jo tie vienmēr tiecas risināt sabiedrībā aktuālus jautājumus tādās nozarēs kā nodarbinātība, ģimenes attiecības, atkarību novēršana un bērnu audzināšana.
No nīderlandiešu valodas tulkojusi Māra Neikena.

Saistītās preces