Nyet, Nyet, Soviet

Iegadāties internetā

12,05

Nyet, Nyet, Soviet
Par preci
Plaukta cena 13,39 €
Kategorija: Vēsture
Autors Autoru kolektīvs
Izdevējs Latvieši pasaulē
Izdošanas gads 2018
ISBN 9789934194382

Nyet, nyet, Soviet! – ne tikai politiskās demonstrācijās un akcijās izmantots, skaļi izkliegts vai uzrakstīts sauklis, bet arī trimdas latviešu pārliecinoši uzturēta doma un sajūta četrdesmit sešu gadu garumā Latvijas okupācijas laikā. Grāmatā "Nyet, nyet, Soviet!" ir apkopoti 58 cilvēku atmiņu stāsti par politiskajām akcijām un demonstrācijām ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Kanādā, Vācijā un Zviedrijā no 1944. līdz 1991. gadam.

Aktīva, nevardarbīga un nesavtīga cīņa par Latvijas brīvību uzskatāma par vienu no pamatbalstiem trimdas latviešu kopienās visā pasaulē. Ne tikai etniskās kultūras izpausmes un tradīcijas uzturēja latviešu identitāti ārpus Latvijas, arī dalība politiskajās akcijās veidoja piederības sajūtu Latvijai. Demonstrācijas bija tikai viena, publiski redzamā daļa vērienīgajā trimdas latviešu politiskajā un lobija darbā Latvijas neatkarības labā. Izdevumā apkopotie stāsti personificē demonstrāciju masu pasākumus un politisko organizāciju darbību, kuru oficiālā vēsture ir saglabāta arhīvos un pētīta citās publikācijās. Savāktie atmiņu stāsti ilustrē trimdas latviešu spēju savienot dzīvi mītnes zemē un cīņu par Latvijas neatkarību. Atmiņas arī atklāj dažādu motivāciju dalībai demonstrācijās, tā ne vienmēr sakņojas patriotismā un politiskā apziņā – daudzkārt no svara draudzības saites, kopības sajūta, jaunības aizrautība un interesantākas dzīves meklējumi.

Grāmatas "Nyet, nyet, Soviet!" galvenā iecere ir atklāt cilvēcīgo un emocionālo politiskajā rīcībā, aicinot lasītājus pārdomāt savu nostāju un pilsonisko līdzdalību mūsdienās.

Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā