Imperators Nikolajs II. Mītu atmaskošana

Iegadāties internetā

4,07

Imperators Nikolajs II. Mītu atmaskošana
Par preci
Plaukta cena 4,79 €
Kategorija: Vēsture
Autors Iljina J.
Izdevējs Sol Vita
Izdošanas gads 2018
ISBN 9789984894829

Kopš tā laika ir pagājuši 100 gadi, kad 1918. gadā naktī no 16. uz 17. jūliju nežēlīgi tika nogalināti cars Nikolajs II un viņa ģimenes locekļi. Jeļenas Iļjinas grāmatā “Imperators Nikolajs II. Mītu atmaskošana”, pamatojoties uz jaunatklātajiem faktiem, atspēkoti galvenie apmelojošie stereotipi, kurus XX gadsimta sākumā radīja tie paši sazvērnieki, kuri organizēja Krievijas cara gāšanu. Pirmais grāmatā atmaskotais mīts ir mīts par cara Nikolaja II atteikšanos no troņa. Autore pārliecinoši pierāda, ka tā dēvētais manifests par atkāpšanos ir viltots, ka cars to nav ne rakstījis, ne parakstījis. Nevis cars atteicās no Krievijas, bet Krievija atteicās no cara..

Grāmatā, pamatojoties uz vēstures faktiem, pierādīts, ka pretēji mītam par Nikolaju II kā par vāju valdnieku, viņš ir bijis viens no spēcīgākajiem valdniekiem Krievijā.

Atspēkots arī mīts par Nikolaju II kā “asiņainu” valdnieku un darīta zināma patiesība par Krievijas pirmo revolūciju un “asiņaino” svētdienu, kas bija visīstākā provokācija. Turklāt šajos notikumos izpaudās cara kā kristieša žēlsirdība. Viņš cietušo ģimenēm no saviem personiskajiem līdzekļiem iedalīja krietnu naudas summu pabalstiem.

Nav taisnība arī tā, ka Nikolajs II cieta sakāvi Krievijas-Japānas un Pirmajā pasaules karā. Krievijas-Japānas karā faktiskā zaudētāja bija Japāna, bet Pirmajā pasaules karā imperators aizveda Krieviju līdz uzvaras slieksnim, bet pārkāpt šim slieksnim neļāva nodevēji.

Ar visu to var iepazīties J. Iļjinas grāmatā “Imperators Nikolajs II. Mītu atmaskošana”. Apjoma ziņā nelielā grāmatiņa uzrakstīta vieglā, saprotamā valodā un tā ieinteresēs visus, kas gribēs uzzināt patiesību par caru Nikolaju II.

Saistītās preces