Rīgas geto Aleksandras Beļcovas zīmējumos

Iegadāties internetā

24,29

Rīgas geto Aleksandras Beļcovas zīmējumos
Par preci
Plaukta cena 26,99 €
Kategorija: Mākslas albumi
Autors
Izdevējs
Izdošanas gads 2018
ISBN 9789934194337

Grāmatā iekļauti Nataļjas Jevsejevas un vēsturnieces Gunas Vainovskas pētnieciskie raksti par Aleksandras Beļcovas biogrāfiju un māksliniecisko darbību, sniegts laikmeta raksturojums – Otrā pasaules kara sākums un ebreju iznīcināšana Rīgā, ko Beļcova attēlojusi savā “geto ciklā”.
Izdevumā ietvertas izstādē eksponēto darbu – zīmējumu, nepabeigto skiču un eļļas gleznojumu – reprodukcijas. Tie apliecina Aleksandras Beļcovas spēcīgo līdzpārdzīvojumu un tieksmi sniegt savu atbildi uz apkārt notiekošo necilvēcības triumfu. Attēlotās ebreju masu nošaušanas ainas un Rīgas geto redzētais, tēmas, ko centusies apjēgt Beļcova, parāda savveida “kluso pretošanos”, mākslinieces personīgo un pilsonisko attieksmi pret šaušalīgām ļaunuma izpausmēm sabiedrībā.

Katalogs paralēli sastādīts latviešu, angļu un krievu valodā. Kataloga sastādītāja: Nataļja Jevsejeva, mākslinieks: Guntars Sietiņš.

Izdevēji pateicas mākslas centram “Zuzeum”, Valsts kultūrkapitāla fondam un ASV vēstniecībai Latvijā, kā arī personīgi Pāvelam Futlikam, Dinai un Jānim Zuzāniem.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā