Stils Noteikumi Prakse Konteksts

Iegadāties internetā

31,99

Stils Noteikumi Prakse Konteksts
Par preci
Plaukta cena 39,99 €
Kategorija: Dizains. Interjers
Autors Leiškalne-Roka G.,Ševeļovs D
Izdevējs Stilagrāmata
Izdošanas gads 2018
ISBN 9789934196041

Klajā nākusi stila ekspertu Gunas Leiškalnes-Rokas un Denisa Ševeļova kopīgi sarakstītā un izveidotā grāmata "Stils", kas jau tapšanas procesā izsauca skaļas diskusijas un pretrunīgus vērtējumus no tiem, kam bija iespēja iepazīties ar grāmatu manuskripta stadijā.
Grāmata "Stils" stāsta par modes un stila nezūdošajām vērtībām un izsmalcināti ironiskiem triepieniem ieskicē Latvijas modes ainavu – tās tendences, spilgtākos virzienus, to pārstāvjus. Netiek taupīta ne sulīga valoda, ne asprātīgi vērtējumi. Te atradīsiet ne tikai vietējo slavenību ģērbšanās stila iztirzājumu, bet arī rekomendācijas savas ikdienas garderobes veidošanai, etiķetes priekšrakstus, zīmolu ieteikumus un daudz ko citu, kā arī vērtīgus padomus, ko sniedz Irīna Pīgozne, Aija Šmidre, Linda Leen, Andrejs Žagars, Mārīte Kola, Jūlija Malahova, Olga Kolotova, Elita Patmalniece un citi.
Grāmatas autori ir dzīvesstila eksperti, kas savu jomu pārzina līdz sīkākajām niansēm. Guna Leiškalne-Roka ir lietas kursā par aktualitātēm modes un etiķetes jautājumos, ļoti inteliģenti un vienlaikus tieši protot atzīmēt gan teicamu risinājumu, gan nekompetenci populāru ļaužu garderobes izvēlē. Savukārt Deniss Ševeļovs lieliski orientējas pasaules modes notikumos un šovbiznesa aktualitātēs. Savos komentāros viņš trāpīgi un ar humoru gan paslavē, gan norāda uz nepilnībām, vērtējot vietējās slavenības.
Abu autoru vērtējošie komentāri ne vienam vien liks salīdzināt teikto ar saviem ieradumiem, paskatīties spogulī un izvērtēt – vai es esmu gana stilīgs? Un, ja ne stilīgs, tad vismaz pieklājīgs? Vai šis apģērbs, somiņa, kurpes ir piemērots pasākumam, uz kuru grasos doties? Vai tas piestāv tieši man, un kā labāk es varētu izskatīties?
Grāmatā rakstīts ne tikai par stilu apģērba kontekstā, bet arī par uzvedību sabiedrībā, sociālajos tīklos, par manierēm un to, kā gaumīgi uzņemt viesus mājās. Sava loma ir arī slavenību viedokļiem - Andrejs Žagars komentē ģērbšanās stilu, kāds būtu piemērots operas apmeklējumiem, Irīna Pīgozne dod padomus, kam jābūt mugurā pirmajā darba intervijā. Aija Šmidre, Mārīte Kola, Linda Leen, Elita Patmalniece, Kaspars Vanags, Agnija Grigule un Jūlija Malahova atklāj sava stila formulu.
To, cik daudz šie abi eksperti ar saviem komentāriem dažādos medijos ir ietekmējuši sabiedrības izpratni par modi un stilu, tagad var redzēt publiskos pasākumos – saņemot skarbu, bet taisnīgu kritiku, tagad sabiedrībā smalkas dāmas vairās iziet ar spīdīgām zeķbiksēm, uz operu vairs retais ņem līdzi apjomīgu, klamzīgu somu – sievietes izvēlas tērpam pieskaņotas klačsomas, savukārt kungi sākuši piedomāt pie žakešu piedurkņu un bikšu garuma.
"Stils" ir piemērots gan lasīšanai vienatnē, kad gribas revidēt savu garderobi, gan apspriešanai draugu pulkā viesībās – grāmatas vizuālais noformējums ir atbilstošs “kafijas galdiņa grāmatas” statusam.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā