Nāves impērija

Iegadāties internetā

7,91

Nāves impērija
Par preci
Plaukta cena 8,79 €
Kategorija: Politika, politoloģija. Socioloģija
Autors Grēns E.
Izdevējs Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds
Izdošanas gads 2018
ISBN 9789934183720

Diemžēl masveida iznīcināšanas ieroču problēma mūsdienās ir ļoti aktuāla un maz pētīta, un īpaši latviešu lasītājam tā ir maz zināma. Savulaik izcilie molekulārās ģenētikas atklājumi pasaulē un mērķtiecīgās manipulācijas ar baktēriju un vīrusu gēniem solīja revolucionāru apvērsumu farmācijas industrijā, medicīnā un lauksaimniecībā, taču deva jaunu iedvesmu arī bioloģisko ieroču attīstībā.

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķe, profesore Dr. habil. med. Vija Zaiga Kluša recenzijā raksta: “Akadēmiķis Elmārs Grēns savā grāmatā raksta par šausminošu un slepenu shēmu, kurā PSRS laikos daudzi bija iesaistīti nāvējošu bioloģisko ieroču (baktēriju, vīrusu, toksīnu u.c.) radīšanā. Neskatoties uz 1972. gadā pieņemto ANO konvenciju par bioloģisko ieroču aizliegšanu un to iznīcināšanu, PSRS turpināja to pretlikumīgu un plašu radīšanu. E. Grēns izmantojis informāciju no autoru grāmatām, kas atslepenojuši arhīvu dokumentus pēc PSRS sabrukšanas. Taču, kā liecina dati, nāves ieroču mašinērija eksistē arī pēc PSRS sabrukuma.”

LZA akadēmiķis, profesors Dr. habil. biol. Pauls Pumpēns atzīst, ka šai grāmatai ir ne tikai vēsturiska nozīme (cik slikti tas ir bijis tālajos PSRS laikos), bet arī socioloģiska un politoloģiska nozīme, sevišķi mūsdienu politisko konfliktu nežēlīgas un neapdomīgas risināšanas apstākļos. Komplicētā zinātniskā tematika grāmatā aprakstīta interesanti un saprotama arī nesagatavotam lasītājam. “Ļoti būtiski, ka grāmatas stils ir analītisks un nosvērts, tam nav mūsdienās tik ļoti iecienītās sensācijas vai skandāla pieskaņas. Grāmata ir ne tikai audzinoša, bet arī aizraujoša lasāmviela, kas ļaus lasītājam – īpaši gados jaunākam – objektīvi ieskatīties pagātnē un rosinās nopietni aizdomāties par cilvēces nākotni," raksta P. Pumpēns savā recenzijā.

Profesors Elmārs Grēns ir viens no molekulārās bioloģijas pamatlicējiem Latvijā. Viņš ir publicējis vairāk nekā 340 zinātniskus rakstus un vairākas grāmatas, tostarp, “Ab Initio jeb kā mēs Latvijā izveidojām molekulāro bioloģiju”. Viņa zinātniskās intereses ir molekulārā bioloģija un ģenētika, gēnu inženierija un cilvēka genoms.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā