Mitoloģijas

Iegadāties internetā

4,58

Mitoloģijas
Par preci
Plaukta cena 5,39 €
Kategorija: Folklora. Mitoloģija. Tradīcijas
Autors Barts R.
Izdevējs Omnia Mea
Izdošanas gads 2010
ISBN 9789984992662

Franču rakstnieks, literatūrkritiķis, semioloģijas pētnieks un viens no ievērojamākajiem strukturālistiem Rolāns Barts (1915-1980) ir studējis Sorbonnā, iegūstot grādu klasiskajās studijās (1939) un grādu gramatikas un filoloģijas zinātnē (1943). Rolāns Barts ir apbalvots ar Akadēmiska Palmas zara ordeni.

No 1934 – 1947 viņš slimo ar tuberkulozi un ilgu laiku pavada sanatorijās Francijā un Šveicē. Šajā laikā viņam ir intelektuāli bagāta dzīve, viņam ir daudzas nozīmīgas tikšanās, un viņš daudz lasa (Markss, Mišlē, Sartrs). Rolāns Barts publicē savus pirmos rakstus Combat, kuri vēlāk veidos grāmatu Le Degré zéro de l’écriture. Viņš ir apmēram trīsdesmit darbu autors.

1952. gadā viņš atgriežas Parīzē, kur strādā Ārlietu ministrijā, publicē Le Monde où l’on catche (Pasaule, kur nodarbojas ar keču) un turpina rakstīt savas Mazās mēneša mitoloģijas Combat un žurnālam Les Lettres nouvelles. Šie īsie teksti viņa vārdu dara pazīstamu plašai publikai un ir publicēti vienā krājumā „Mitoloģijas” 1957. gadā. Tie nav zaudējuši savu aktualitāti arī šodien. Šajā nozīmīgajā grāmatā, kura iekļauta Francijas kultūras mantojumā, Rolāns Barts apraksta dažādus mītus – Citroën DS, keču, vīnu, reklāmas, sieviešu žurnālu padomus un, protams, literatūru un mākslu. Bet viņš arī analizē pašu mīta fenomenu, atklāj tā veidošanās mehānismu. Šie sabiedrības radītie mīti galu galā pašai sabiedrībai liek caur tiem domāt par sevi.


Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā