Sadursme

Iegadāties internetā

10,23

Sadursme
Par preci
Plaukta cena 12,79 €
Kategorija: Oriģinālliteratūra
Autors Roze G.
Izdevējs Dienas Grāmata
Izdošanas gads 2019
ISBN 9789934546792

Darbība notiek 2018.gada vasarā. Vienā vakarā pēkšņi notiek sadursme gan tiešā nozīmē - notiek avārija, gan arī netiešā nozīmē. Visi romānā iesaistītie cilvēki tīši vai netīši ietekmējuši cits cita dzīves, un šai vakarā vienā brīdī vadzītis lūst."

Viens no pirmajiem grāmatas lasītājiem, kurš pieminēts arī romānā – ārsts Pēteris Kļava, šo darbu salīdzina ar “vērīgu jēdzīgi bezjēdzīgās eksistences īssavienojuma traģikomisku spoguļattēlu”. “Jo grāmatas varoņu dzīve ir arī ikkatra lasītāja dzīve. Lasot citus, mēs pārdzīvojam sevi, mācāmies sevi. Šajā grāmatā, kas vēsta par cilvēku lidojumu kosmiskajā gaļas mašīnā, viņu sirdīs ir kāda neapzināta svētīga asinszāle, kas meklē “to, nezin ko”, vēlas iesēties un uzdīgt, ar smaržu un jēgu,” vēstījis Kļava.

“Rakstniece Guna Roze prozas darbam “Sadursme” ir izvēlējusies savdabīgu formu — tas ir romāns, kuru veido cits citu papildinoši deviņi stāsti. Darbība notiek vienā dienā, taču katrai konkrētās dienas epizodei ir sava attiecību priekšvēsture. Romāna varoņi, pakļaudamies impulsīvām iegribām, pat neiedomājas, ka viņu rīcība var izraisīt tālejošas sekas, kas ne tikai atsauksies uz līdzcilvēku dzīvi, bet būtiski ietekmēs viņu turpmāko likteni. Guna Roze ar prasmīgi izraudzītām detaļām, lieki nemoralizējot, precīzi atsedz mūsdienu Latvijas ikdienu, cilvēku savstarpējās attiecības un tās vērtības, kas viņiem ir svarīgas.”
/Gundega Blumberga

Saistītās preces