Nameja gredzena kods. Zemgaļi vēstures faktos un kino leģendā

Iegadāties internetā

15,11

Nameja gredzena kods. Zemgaļi vēstures faktos un kino leģendā
Par preci
Plaukta cena 16,79 €
Kategorija: Vēsture
Autors Zveja I.,Grauba A.,Kinningss M
Izdevējs Zvaigzne ABC
Izdošanas gads 2019
ISBN 9789934079757

„Nameja gredzena kods” ir trešā Apgāda Zvaigzne ABC un studijas „Platforma filma” kopīgi sagatavotā grāmata.

Līdzīgi iepriekš izdotajām „Rīgas sargi. Laika stāsti” un „Sapņu komanda 1935. Laika stāsti”, lasītājs grāmatā atradīs mākslas filmas „Nameja gredzens” scenāriju, ko izstrādājuši Aigars Grauba un Makss Kiningss, kā arī žurnālistes Ilzes Zvejas sagatavoto 12. un 13. gadsimta autentiskās vēstures apskatu.
I. Zveja apkopojusi vēstures avotu ziņas, kā arī ievērojamāko šī vēstures perioda vēsturnieku un arheologu viedokļus par zemgaļiem, par viņu vadoņiem un cīņām pret vācu krustnešiem.

Grāmata piedāvā lasītājam no jauna iepazīt kādreiz tik populārās Latvijas senvēstures mīklas, par kurām tik daudz lauzuši šķēpus vēsturnieki un diskutēts sabiedrībā, piemēram, kur atradusies slavenā Zemgales osta; kur notika un kāda nozīme bija Saules kaujai; vai Namejs bija agrākā Tērvetes valdnieka radinieks? Vēsturiskajā apskatā liela vērība pievērsta arī seno zemgaļu sadzīves apstākļiem, tirdzniecībai un amatniecībai, parašām, apģērbam, sievietes dzīvei nemitīgo karagājienu un sirojumu laikmetā.

Grāmata „Nameja gredzena kods” var kalpot kā labs ievads un motivētājs turpmākai dziļākai Latvijas senākās vēstures izzināšanai.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā