Tev būs lidot

Iegadāties internetā

14,71

Tev būs lidot
Par preci
Plaukta cena 18,39 €
Kategorija: Autobiogrāfijas. Memuāri
Autors Celms R.
Izdevējs B-ba Latvijas Aviācijas muzejs Spilve
Izdošanas gads 2019
ISBN 9789934198960

Rūdolfa Celma (1984-1984) ''Tev būs lidot'' ir aizraujošs vēstījums par autora gaitām aviācijas rašanās pirmssākumos. Grāmata ir kā himna cildenai vēlmei lidot, kam nekaitē nedz spiedīgi apstākļi, nedz riska apziņa, nedz karš. Rūdolfs Celms apraksta visdēkaināko un riskantāko laiku lidošanas vēsturē - Pirmo pasaules karu un Pilsoņu karu Krievijā, kuros pats ir piedalījies un lidojis.

"Tev būs lidot" pirmoreiz izdota 1935. gadā. Grāmatā dzīvi izklāstītas autora lidotāja gaitas no 1911. līdz 1917. gadam

Celma priekšrocība ir tā, ka viņš no sevis netēlo romantisku varoni, bet ir līdz galam vaļsirdīgs. Un tā kā viņa lidotāja piedzīvojumi ir pietiekoši raibi un riskanti (gaisa kaujas), turklāt stāstītājam piemīt laba mēra sajūta pēc baigiem mirkļiem uzjautrināt savus klausītājus ar kādu amizantu epizodi, tad viņa stāsts iznāk taisni tāds, ka tas, gribot negribot, jānoklausās vienā elpas vilcienā.
Pats būdams žurnālists, Celms ar savu spalvu rīkojas tikpat veikli kā ar lidmašīnas stūri. Kā izveicīgs reportieris viņš prot īstā vietā pielikt daudzpunktu, īstā atzīties un pateikt, ka arī lidotāji, šie pārgalvīgie vīri, dažreiz pārdzīvo jūtas, kurām nav diez cik pievilcīgs vārds, – bailes.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā