Dubultu vēsture

Iegadāties internetā

36,62

Dubultu vēsture
Par preci
Plaukta cena 40,69 €
Kategorija: Mākslas un kultūras vēsture
Autors Radovics A.
Izdevējs
Izdošanas gads 2019
ISBN 97899340874703

Bagātīgi ilustrētajā lielformāta grāmatā ietverts plašs pētījums, kurā aplūkoti visdažādākie Dubultu vēstures aspekti no vissenākajiem laikiem līdz kūrorta uzplaukumam, skatītas satiksmes iespējas (diližanss, tvaikoņu laikmets, dzelzceļa izveide), reliģiskā un kultūras dzīve, arhitektūra, personības un dzimtas, izglītības iestādes, biedrību dzīve un daudzi citi jautājumi.
Šī ir ļoti īpaša grāmata, jo pirmo reizi tik plašs pētījums veltīts vienai atsevišķai Jūrmalas daļai. A.Radovics veiksmīgi apkopojis bagātīgu faktoloģisko materiālu, reizē nezaudējot pētnieka aizrautību – teksts ir patiesi interesanti lasāms, turklāt vēsturisko ekskursu bagātina dažādi izvilkumi no senās preses, no daiļliteratūras darbiem vai konkrētu cilvēku atmiņām, kas pierakstītas dažādos laika posmos. Unikāls materiāls ir Dubultu iedzīvotāja Kaspara Irbes (1906–1996) dienasgrāmatu teksti, kuru fragmentus autors iekļāvis grāmatā. K.Irbe mūža garumā pierakstījis visu, ko piedzīvojis un dzirdējis, iemūžinot zudušus laikus un savu skatījumu uz cilvēkiem un notikumiem. Krāšņais vizuālais materiāls – fotogrāfijas, pastkartes, plāni, kartes u.c. – ļauj iegrimt aizgājušu laikmetu noskaņā – pētīt arhitektūras detaļas, modi, senās ielas u.c.
Plašā pētījuma sagatavošanai A.Radovics veltījis piecus gadus – gan rūpīgi strādājot ar arhīvu materiāliem un daudziem citiem avotiem, gan apzinot kolekcijas dažādos muzejos, kā arī izmantojot apjomīgās preses izdevumu un grāmatu digitālās bāzes Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Grāmatu bagātina arī attēli no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Pateicoties pētnieciskajai interesei, autoram izdevies atrast arī līdz šim neredzētus, iepriekš neapkopotus materiālus, kas vēsta par sendienu Dubultiem. Īpaša grupa ir senie gruntsgabalu plāni, kuri izdevumam pievienoti kā atsevišķs pielikums. Grāmatā vēstīts gan par savulaik leģendāriem objektiem Dubultos, par kuriem saglabājušies vairs tikai nostāsti un atsevišķas fragmentāras liecības (piemēram, Dubultu kūrmāja, kas nojaukta 20.gadsimta 70.gados, kinoteātris “Grand kino”, izpriecu dārzs “Monplezīra”, Dubultu krogs), gan par tādiem ievērojamiem kultūras pieminekļiem, kas arī mūsdienās ir Dubultu ainavas dominante, piemēram, luterāņu dievnams.
Protams, jo īpaši saistoša “Dubultu vēsture” būs tieši jūrmalniekiem, Dubultu lokālpatriotiem, tomēr materiāla daudzveidība un kolorītās vēstures nianses grāmatu noteikti spēs darīt par pievilcīgu lasāmvielu arī ikvienam citam vēstures entuziastam.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā