Latgale - atspulgi vēstures spogulī

Iegadāties internetā

20,29

Latgale - atspulgi vēstures spogulī
Par preci
Plaukta cena 20,29 €
Kategorija: Vēsture
Autors Sneps-Šneppe M.
Izdevējs Madris
Izdošanas gads 2020
ISBN 978998431484612

Grāmata "Latgale-atspulgi vēstures" spogulī stāsta ne tikai par Latgali, bet arī par to, kas notika tai apkārt - gan tuvākā, gan tālākā pasaulē. Tas ir vēstījums par gadsimtiem, kariem un iekarojumiem, par dižu un ne tik dižu cilvēku likteņiem. Priekšvārda un pēcvārda autors Jānis Streičs.
‍Grāmatas autors Manfreds Šneps-Šneppe, tehnisko zinātņu doktors, profesors, vienmēr ir aktīvi interesējies par vēsturi un arī publicējis savus pētījumus (raksti par Kārli Balodi un viņa dzimtu, grāmata Latviešu strēlnieki: Rīgas revolūcija 1917 u.c.).
Manfreds Šneps- Šneppe, savā grāmatā izstāstīdams daudz un dažādus mazāk zināmus vai piemirstus Latgales un pasaules vēstures notikumus, ar jauniem faktiem papildina novada vēsturisko atmiņu. Man patīk šie patiesie stāsti, kuros atklājas visu Latgalē un Latvijā valdošo varu būtība. Sāpīgajos latgaliešu likteņstāstos atspoguļojas tautas traģēdija laikmetu griežos.
Ir skaudri apzināties , ka Latvija, īpaši Latgale, kļūst aizvien tukšāka, aiziet cilvēki, veselas dzimtas, kas te mitušas gadu simteņiem. Un tomēr, tāpat kā dižie Latgales veidotāji, arī mana paaudze, kas nākusi no Zilo ezeru zemes, savā sirdī saglabā mīlestību pret tās zaļi baltajiem bērziem, ezeru nemierīgajiem ūdeņiem, tumši brūnajiem uzartajiem laukiem un smeldzīgajām lakstīgalu balsīm. Es lepojos ar savu sulīgo valodu kā pasaules kultūras sastāvdaļu.
Reizēm ar nelielu skaudību lasu par Romu, Parīzi vai Rīgu. Taču, izlasījis šo grāmatu, vēl vairāk saprotu, ka arī mums ir diža vēsture. Nebūsim pieticīgi, tāpat kā citur pasaulē arī te virmojuši notikumi un kaislības.
Izsaku pateicību autoram par vēstures izpētes darbu un novēlu vismaz katram latgalietim izlasīt par mūsu novadnieku drosmi un uzņēmību ziedoties savas tautas labā.
Jānis Blaževičs.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā