Salabot dzīvos

Iegadāties internetā

15,79

Salabot dzīvos
Par preci
Plaukta cena 15,79 €
Kategorija: Tulkotā literatūra
Autors Kerangala M. de
Izdevējs Zvaigzne ABC
Izdošanas gads 2020
ISBN 9789934089657

Agrā svētdienas rītā vēl pirms rītausmas trīs jaunieši dodas sērfot. Būdami pārguruši, atpakaļceļā viņi iekļūst avārijā uz nomaļa ceļa. Divi no puišiem ir piesprādzējušies, bet trešais ietriecas automašīnas logā. Ārsti slimnīcā viņam konstatē smadzeņu nāvi, taču viņa sirds turpina pukstēt...

“Salabot dzīvos” ir romāns par sirds transplantāciju. Varoņeposs, kas tiek izspēlēts tieši divdesmit četrās stundās. Spriedze un pacietīgas gaidas, trauksmaini darbības kāpinājumi un meditatīvas pauzes, metafizisks piedzīvojums, kolektīvs un reizē dziļi personisks, kurā sirds ne tikai veic organiskās funkcijas, bet ir arī emociju mājvieta un mīlestības simbols.

Franču rakstniece Mailisa de Kerangala (Maylis de Kerangal, 1967) ir uzaugusi Normandijā, Avrā. Studējusi vēsturi un filozofiju Parīzē, strādājusi izdevniecībā Gallimard kā bērnu un jauniešu literatūras autore, bet kopš 2000. gada nodarbojas tikai ar rakstniecību. Viņas darbi tiek atzinīgi novērtēti, jo īpaši romāns “Salabot dzīvos”. Tas saņēmis vairāk nekā desmit literārās balvas, pazīstamākās no tām Grand Prix RTL Lire, Prix France Culture – Telerama, Prix Orange du Livre u.c.

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.

Saistītās preces