Kroņu pinējs

Iegadāties internetā

26,09

Kroņu pinējs
Par preci
Plaukta cena 28,99 €
Kategorija: Oriģinālliteratūra
Autors Erenštreits J.
Izdevējs Upe
Izdošanas gads 2020
ISBN 9789934895708

Autoram veiksmīgi izdevies sasaistīt vienā veselumā varoņa un daudzu viņa laikabiedru teikto, rakstīto, atmiņās atstāto, veidojot vispusīgu un krāsainu tautas izglītotāja un mūzikas kultūras pamatlicēja tēlu. Paša Cimzes atstātais teksta mantojums ir izcils, ļoti daudz mūsdienām aktuālu tēmu, kurās viņa viedokli gribētos vēl un vēlreiz citēt...
Vents Zvaigzne

Cimze neapšaubāmi pieder pie tāda līmeņa personībām, kas pelnījušas jaunu izgaismojumu arī no tagadnes skatpunkta. Jāņa Erenštreita grāmata to arī sniedz. Turklāt mūsdienās, kad arvien biežāk jūtam apdraudējumu senām latviešu kultūrtradīcijām, pievēršanās šo tradīciju veidotājam iegūst īpašu aktualitāti. Grāmata apliecina spožu literāru talantu - jūtama lieliska orientēšanās gan laikmeta vēsturiskajā kontekstā (latviešu/vācu un pašu latviešu attiecību peripetijas). gan pēctecība tai latviešu literatūras daļai, kas gleznaini tēlo dabu un apraksta lauku sētas.
Dr. art. Baiba Jaunslaviete

Estētiski baudāmā literārā valodā grāmata "Kroņu pinējs" turpinās un, tikpat smeldzīgā kā iepriekš, vēsturiskā tvērumā ieved laikmeta sarežģīto līkloču un J. Cimzes ideju turpinātāju dzīvēs, atainojot viņus psiholoģiskā realisma stilā. Grāmata veidota kā atsevišķu biogrāfisku epizožu virknējums, kuras caurvij vieni un tie paši ideju akcenti: pedagoģijas un mūzikas savstarpējība; mācību grāmatu tapšanas process latviešu valodā; teorijas un prakses vienotība; savstarpējo attiecību labirinti, kas padziļināti līdz smeldzīgumam.
Dr. paed. Dace Medne

Saistītās preces