Vīns un Nords

Iegadāties internetā

24,79

17,35

Vīns un Nords
Par preci
Kategorija: Kulinārija
Autors Nords A.
Izdevējs Nords Event Communications
Izdošanas gads 2021
ISBN 9789934233982

Aigara Norda grāmatā izklaidējoši izglītojošā veidā interpretēti vīna pasaules pamati, vīna reģioni un stili, šķetinot aizspriedumus un attīstot laikmetīgu vīna izpratni un valodu Latvijā.

Vīna grāmata Vīns un Nords iet kopsolī ar laika garu, atklāj vīna maģijas šķautnes un autora piedzīvojumus tuvās un tālās vīna zemēs. Grāmatā apkopotie stāsti izvērsti no autora, zinātkāra baudītāja, subjektīva skatu punkta un personiskās pieredzes, kas atsvaidzina vīna nozarei raksturīgo enciklopēdiski sauso un intelektuāli augstprātīgo skatījumu.

“Grāmatā vīnu nosaukumi pirmoreiz pielāgoti latviešu mēlei, lai lasītājs, uz bodi vai restorānu dotos pēc pudelītes poijaka vai monrašē nevis “pauilaka” vai “montračeta”. Franču valodas melodiskums vīnam piešķir īpašu garšu, tādēļ gan nozīmīgākie franču ciemi, kas, iespējams, pirmo reizi apkopoti vienuviet, gan vīna zīmoli sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru latviskoti, cenšoties nezaudēt franču šarmu. Aristokrātiskais šampanietis Dom Pérignon ir un paliek Dom Pérignon, bet grāmatā to nekautrējamies dēvēt par domperiņonu. Vīni grāmatā apzināti figurē ar mazo burtu, jo, klenderējot pa Bordo, mēs nekad neatsakāmies no pudelītes bordo. Lai lasītāju nemulsina fakts, ka vīnam grāmatā mēdz mainīties dzimtes — vērīgākie vīnmīļi pamanīs, ka tās grāmatā mainās atkarībā no konteksta, gadiem un pieredzes”, komentē grāmatas autors Aigars Nords.

Rimi Rīgas maratona organizators, uzņēmējs Aigars Nords vīna gudrības smēlies ceļojumos, konferencēs un meistarklasēs visā pasaulē, bet augstāko diplomu vīnzinībās (DipWSET) ieguvis Londonā. Aigars lepojas par sadarbību ar žurnālu Klubs, kurā kopš 2010. gada publicētās ikmēneša vīna slejas kalpojušas par iedvesmu grāmatai.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā