Lielpilsētas paradīze

Iegadāties internetā

15,65

Lielpilsētas paradīze
Par preci
Plaukta cena 17,39 €
Kategorija: Tulkotā literatūra
Autors Beka Z.
Izdevējs Pētergailis
Izdošanas gads 2021
ISBN 9789984335452

Rakstniece un tulkotāja Zoī Beka (Zoë Beck, 1975) ir viena no izcilākajām mūsdienu vācu kriminālromānu autorēm. Viņas darbi daudzkārt nominēti un saņēmuši nozīmīgas literārās balvas. Romāns “Lielpilsētas paradīze” ieguvis Politikkrimipreis 2021 un Vācu kriminālliteratūras balvu (2020), nominēts Frīdriha Glauzera literārajai prēmijai, saņēmis kriminālliteratūras balvu Krimifuchs (2020).

Pasaule, kurā dzīvība koncentrējas milzīgās metropolēs un veselības lietotne viedierīcē pastāvīgi uzrauga visas dzīvībai svarīgās funkcijas – tāda tiek tēlota tuvā nākotne. Romāns –vīzija par veselības diktatūras režīmu, – sarakstīts pirms pandēmijas un parādījies pārdošanā tikai dažus mēnešus pēc tās izsludināšanas. Grāmatā atainota nākotnes Vācija. Pēc globālām dabas katastrofām un pandēmijām, kuru dēļ aizgājuši bojā daudzi miljoni cilvēku, mainījusies Eiropas karte, citāds kļuvis ikdienas dzīves ritējums. Piekrastes teritorijas applūdušas. Jaunajā pasaulē ir dažādas ērtības, ko nodrošina tehnoloģiskie risinājumi, sistēmas, kas bezjūtīgi pieņem lēmumus un izdara secinājumus, par pamatojumu izmantojot vien statistikas datus un matemātiskus algoritmus.
Visiem ir labi – kamēr netiek uzdoti jautājumi. Līna, pētniece vienā no pēdējām nevalstiskajām mediju aģentūrām, tiek nosūtīta pārbaudīt kaut ko, viņasprāt, banālu. Patiesībā tas ir sprādzienbīstams stāsts. Kamēr žurnāliste nelabprāt dara savu darbu, aģentūras priekšnieks piedzīvo ļoti dīvainu negadījumu, kas viņu gandrīz nogalina, bet kolēģis tiek noslepkavots. Sākotnēji Līna uzskata, ka runa ir par plaša mēroga tirdzniecību ar informāciju par veselību, bet vēlāk atklāj baisu patiesību: kādam no viņai tuviem cilvēkiem ir tiesības lemt par gandrīz katra dzīvību vai nāvi. Un šis spēks kļūst nekontrolējams…
Izdevums Die Zeit raksta: “Zoī Beka — kriminālliteratūras multitalants.”, savukārt prestižais izdevums Die Welt vērtē: “Zoī Beka ir pilnveidojusi spēju savos stāstos attēlot mūsdienu norises, kurām ir apmēram tikpat daudz slāņu, cik viņas romānos lappušu."

Grāmata izdota ar Gētes institūta atbalstu.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā