Diena, kad opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu

Iegadāties internetā

8,81

Diena, kad opis uz plīts uzlika elektrisko tējkannu
Par preci
Plaukta cena 9,79 €
Kategorija: Bērnu literatūra
Autors Klings M.U.
Izdevējs Jāņa Rozes apgāds
Izdošanas gads 2022
ISBN 9789984239057

Turpinot iepazīstināt ar piedzīvojumiem jautrajā ģimenītē, ko lasītāji iepazinuši un iemīļojuši grāmatā “Diena, kad ome salauza internetu”, aicinām iejusties situācijā, kad visu uzmanības centrā nonācis omulīgais vectētiņš, kuram ļoti patīk visu remontēt.
Kad opis bija mazs, elektrisko tējkannu vēl nebija. Tolaik cilvēki vārīja ūdeni tējkannās uz plīts. Tas bija pilnīgi kas cits. Kannā ielēja ūdeni, uzlika uz plīts un ieslēdza riņķi. Un ūdens uzvārījās. Pavisam vienkārši.
Ome un opis atkal ieradušies pieskatīt bērnus. Tifānijai, Maksim un Luīzei gan ir skaidrs, kuram kurš jāpieskata. Tomēr viņi uz brīdi atstāj opi virtuvē vienu pašu. Kāda kļūda! Opis uzliek uz plīst elektrisko tējkannu. Pavisam netīšām. Ierīce pamatīgi piedūmo māju, un visiem jāmūk ārā dārzā. Opis baidās, ka dabūs pa mizu, taču izrādās, ka ikviens reiz pastrādājis ko dumju. Arī mamma un tētis.

Marka Uves Klinga vārds patiesībā ir Evukrams Gnilksm un viņš ir citplanētieties no planētas Čušš, kas atrodas Lielā Pingvīna zvaigznājā. Tur ir aizliegts sacerēt stāstus, tāpēc Evukrams ielēca irmajā tārpa alā, kas gadījās pa ceļam, un, žvīks žvāks, nonāca uz Zemes, un kopš tā laika viņš te izdomā stāstus. Savā pašreizējā veidolā Marks Uve Klings ir vācu rakstnieks, dziesminieks un satīriķis, kurš raksta smieklīgas grāmatas. Piemēram, par bezkaunīgu un runājošu ķenguru vai par princesi Puņķugalvu, vai par Lieldienu vecīšiem. Brīžos, kad neraksta, izgudro spēles vai arī rada mūziku.

Māksliniece Astrīda Henna pēc studijām sākumā strādāja par dizaineri dažādās Hamburgas reklāmas aģrentūrās, tur kādu laiku cīnījās ar skaistumkopšanas līdzekļu un paciņu zupu ražotājiem, līdz viņai tas bija līdz kaklam. Kopš tā laika viņa strādā par ilustratori un zīmē skaistas grāmatas, piemēram, par puņķgalvainām princesēm, par Lieldienu vecīšiem, par omēm, kas salauž internetu, par spītīgiem vienradžiem u n opjiem, kas uz plīts uzliek elektrisko tējkannu.

Tulkotāja Signe Viška ir īsta opju eksperte – viņa ne tikai iztulkojusi abas latviski izdotās Marka Uves Klinga grāmatas, bet arī pati sarakstījusi stāstu “Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu”.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā