Augusts Annuss

Iegadāties internetā

13,49

Augusts Annuss
Par preci
Plaukta cena 14,99 €
Kategorija: Mākslas albumi
Autors Leitis A.
Izdevējs Neputns
Izdošanas gads 2022
ISBN 9789934601507

Augusta Annusa (1893–1984) personība un daiļrade ir viena no spožākajām Latvijas glezniecības parādībām. Kopš divdesmitā gadsimta divdesmitajiem gadiem Augusta Annusa māksla ir saistījusi ar talanta vērienu un vitalitātes spēku vizuāli krāšņās gleznās. Annusa unikālais “dižais” izteiksmes veids veicināja vispārēju interesi par reālistiski atveidotu teiksmainu “dižveidu” pasauli, kurai būtiska ir dinamiska dzīves izjūta un pasaules uztveres filosofija, kas ieraudzīta latviskajā dzīvesziņā un izpaužas sižetos no Latvijas zvejnieku un zemnieku dzīves.
Augusts Annuss ir darinājis arī dekorācijas daudziem inscenējumiem dzimtās Liepājas teātrī un operā. Aktīva un ražīga ir bijusi viņa darbība dažādās tēlotājas mākslas apvienībās: Neatkarīgo mākslinieku vienībā (1924–1928), Latvju mākslinieku biedrībā un mākslinieku biedrībā ”Sadarbs” (1931–1938), kā arī dalība mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs.
Mākslas zinātnieks Aivars Leitis šajā bagātīgi ilustrētajā LMK sērijas monogrāfijā, kur teksts lasāms latviešu un angļu valodā, ir devis lakonisku, taču visaptverošu ieskatu nepelnīti maz pieminētā mākslinieka daiļradē.
Tulkojums angļu valodā: Valdis Bērziņš.
Māksliniece Anta Pence.

Saistītās preces
Veikali, kuros šī grāmata ir plauktā