Limuzīns Jāņu nakts krāsā.

Iegadāties internetā

9,19

Limuzīns Jāņu nakts krāsā.
Par preci
Plaukta cena 11,49 €
Kategorija: CD, DVD, Video un audio
Tips DVD
Ražotājs Latvijas Filma
Svītrkods 4752002000149

1981. gada nogalē, kad publisku pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Streiča filma „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, neviens vēl nenojauta, ka pēc vairākiem gadu desmitiem tā arvien būs spilgtā atmiņā, iekaros jaunu skatītāju simpātijas, kā arī kļūs par nebeidzamu citātu avotu! Jānis Streičs, atainojot savus tautiešus ar ironijas pilnu mīlestību, ir radījis nacionālu komēdiju, kurā spilgti iekrāsojas sava laika zīmes (padomju cilvēka sapnis par savu auto, modīgais džinsu un velveta apģērbs, komponista Imanta Kalniņa dziesmu popularitāte jauniešu vidū, ceļojumi uz citām brālīgajām padomju republikām un daudz kas cits), skan atpazīstamas melodijas un atklājas cilvēcisko attiecību modeļi. „Patīkami, ka „Limuzīns” izturējis laika pārbaudi un kļuvis par klasisku tautas gabalu. Mans nopelns bija tikai to ieraudzīt un salikt kopā,” tā teicis Jānis Streičs.

Veca lauku sieviņa Saknīšu Mirta loterijā laimē padomju cilvēka sapni – žiguli, un viņas mājās tūlīt sabrauc radinieki, kas līdz tam večiņu nemaz neatcerējās. Brāļa dēls Ēriks ar sievu Dagniju un dēlu Uģi tā dēļ atsakās no ceļojuma uz Karpatiem, negaidīti ierodas arī Mirtas bijusī vedekla Olita ar jauno ģimeni – meitu Lāsmu un vīru Viktoru. Katrs cenšas tanti pārvilkt savā pusē, lai pēc viņas nāves varētu iegūt kāroto auto. Turklāt spriedze kāpj, kad par kaprīzās koķetes Lāsmas labvēlību cīņā metas radu vīrieši – gan tēvs Ēriks, gan dēls Uģis.

Šī filma skatītāju aptaujās vairākkārt atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu un ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Pateicoties režisora smalkajam humoram tā iemantojusi īpašu tautas komēdijas statusu un filmas dialogu fragmenti sen folklorizējušies.


Veikali, kuros šī prece ir plauktā