Saule brauca dabesīs. CD

Iegadāties internetā

10,79

Saule brauca dabesīs. CD
Par preci
Plaukta cena 11,99 €
Kategorija: CD, DVD, Video un audio
Tips
Ražotājs Latvijas Filma
Svītrkods 2000003268627

Jauno Jāņu Orķestris – mūzika Rozes Stiebras animācijas filmai Saule brauca debesīs Pirmais latviešu pilnmetrāžas animācijas filmas skaņu celiņš, kas izdots albumā maziem un lieliem klausītājiem. Tā dziesmas radījis komponists Juris Kaukulis kopā ar jaunfolka grupu “Jauno Jāņu Orķestris”.

Latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma Saule brauca debesīs ir režisores dāvana Latvijai simtgadē, veidota pēc latviešu folkloras motīviem. Ievērojama loma filmas stāstā ir mūzikai – dziesmām un instrumentālām kompozīcijām, ko radījis komponists Juris Kaukulis, savukārt dziesmu vēstījums balstās Rozes Stiebras atlasītos un sakārtotos tautasdziesmu vārdos.
Filmas skaņu celiņu veido 17 dzīvespriecīgu, saulainu, rotaļīgu un arī mītiski kosmogonisku dziesmu kompozīcija, kurā apvienojas dainu tradīcija un mūsdienu mūzika.

„Kad pirms četriem gadiem kādu dienu man negaidīti piezvanīja Roze Stiebra, jautājot, vai esmu ar mieru rakstīt mūziku viņas jaunajai filmai, biju pamatīgi pārsteigts un neticami pagodināts. Izrādījās, viņu uzrunājusi mana un kolēģu iepriekšējā muzikālā darbošanās dainu apcirkņos,” stāsta mūziķis Juris Kaukulis.
„Iepriekš bijām rakstījuši dainu iedvesmotu mūziku, tomēr skaņu celiņa radīšana animācijas filmai izvērtās par negaidītu izaicinājumu un pārsteigumu pilnu ceļojumu fantāzijas pilnajā animācijas pasaulē. Var teikt, ka mēs skaņas zīmējām līdz ar filmas notikumu attīstību,” turpina J. Kaukulis. „Mūzika dzima, auga un elpoja kopā ar filmas varoņiem – Sauli un Mēnesi, Saules meitiņu, Vilku un Kazu, cīnītāju Nabašnieku, Māsiņu, Brālīti un raibajiem ķekatniekiem – divu gadu laikā tā saaudās garā, rakstainā dziesmu jostā jeb dzīvespriecīgā Saules cikla rituāla dziedājumā. Beigās izrādījās, ka dziesmas pašas kļuvušas par raibiem stāstiem, kurus nu esam apkopojuši arī īpašā skaņu celiņa albumā, kas, ceram, uzrunās gan mazus, gan lielus klausītājus.”

Albuma „Saule brauca debesīs” ieraksta skaņu inženieris ir Kaspars Bārbals, mūzika ieskaņota studijā „Lauska”. Mūzikas producents – Juris Kaukulis. Skaņas ierakstā piedalījušies grupas „Jauno Jāņu Orķestris” mūziķi: Juris Kaukulis, Ieva Strode, Artis Orubs un Valērijs Cīrulis, kā arī aktrise Zane Daudziņa un grupas „Tarkšķu mandolīnisti” dalībniece Marta Zakarīte.

Veikali, kuros šī prece ir plauktā