K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi

Iegadāties internetā

3,14

K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
K/2020 Skaistie Latvijas ūdeņi
Par preci
Plaukta cena 3,69 €
Kategorija: Kalendāri
Tips Sienas kalendārs
Ražotājs BRĪVS
Svītrkods 9789934584060

Apjoms 12 lappuses + vāks
Izmērs 29 x 29 cm
Vāks UV laka
Stiprinājums Skavas
Latvijas upes visu gadu priecē ar saviem gleznainajiem krastiem, kuros ir gan klintis un kraujas, gan alas, gan vareni koki un akmeņi, un mēs varam lepoties ar Eiropas platāko ūdenskritumu – Ventas rumbu.

Gauja, Salaca, Vizla – tās ir zināmākās Vidzemes klinšaino krastu upes, bet arī mazās upītes ir skaistas un noslēpumainais. Trešājai garākajai Latvijas upei Ogrei krasti ir izteikti vērsti pret ziemeļiem un dienvidiem. Ja vienā pusē jau zaļo zāle un zied pirmās pavasara puķes, tad otrā vēl pat nav nokusis sniegs.

Un vēl Vidzemē ir Abuls – nu varētu domāt, ka ezers, bet nē! – Abuls ir upe. Arī viena no pietekām nes vīriešu kārtas vārdu – Nārvelis.

Ar ezeru nosaukumiem gan viss kārtībā – Lubāns, Rušons, Ķīšezers... Ceturtais lielākais pēc virsmas platības ir teiksmu apvītais Burtnieks. Šī ir vieta, kur rudens vakaros vērot Ziemeļblāzmas burvību, bet Burtnieka apkārtne bijusi apdzīvota jau akmens laikmetā.

Jumurdas ezeru īpašu dara tā kokiem apaugušās salas, kurām doti koku nosaukumi.

Grūti pateikt, kāpēc gravu sauc par Kazu gravu, bet te atrodams viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem – Septiņavotu lielais ūdenskritums.

Katra ūdenskrātuve – liela vai maza, dziļa vai sekla – ir savdabīgs dabas veidojums. Katrā norit spraigi dzīvības procesi un valda savas likumības. Un kalendārā ik mēnesi varam priecāties par kādas Latvijas ūdenstilpes skaistumu.

Kalendāra daļā atrodama informācija par vārda un svinamām dienām, norādītas karoga izlikšanas dienas, Mēness fāzes, bet objektu apraksti lasāmi gan latviešu, gan angļu valodā.

Saistītās preces