Pilsētas cilvēkiem

Купить онлайн

23,75

Pilsētas cilvēkiem
О товаре
Цена в магазине 29,69 €
Категория: Архитектура
Автор Gēls J.
Издатель Jāņa Rozes apgāds
Год 2018
ISBN 9789984236902

Grāmata ,,Pilsētas cilvēkiem,, iznākusi kā izzinoša, domāt un rīkoties rosinoša grāmata ikvienam, kuram rūp dzīvei labvēlīga, sakārtota vide. Dāņu arhitekta un pilsētplānotāja Jana Gēla novatoriskās idejas par vides veidošanas principiem labi zināmas daudzviet pasaulē.
Grāmatā “Pilsētas cilvēkiem” Jans Gēls aicina atteikties no 20.gadsimta modernistu arhitektūrā pieļautajām kļūdām, kas padarīja daudzas pilsētas bezpersoniskas, iedzīvotājiem un apmeklētājiem nedraudzīgas un neinteresantas. Slavenais arhitekts atklāj, kā meklēt pilsētas cilvēcisko dimensiju, kāda nozīme ir maņām un mērogiem, kā padarīt pilsētu dzīvīgu, drošu, ilgtspējīgu un veselīgu, kā to izbaudīt acu līmenī. Jans Gēls ir nelokāmi pārliecināts – katra pilsēta jāveido un jāvērtē pēc modeļa: dzīve, telpa, ēkas – un tikai šādā secībā.
Grāmatas “Pilsētas cilvēkiem” primārā mērķauditorija ir arhitekti, pilsētplānotāji, nekustamā īpašuma attīstītāji un apsaimniekotāji, pašvaldību darbinieki, taču informācija izkārtota ļoti uzskatāmi un izklāstīta ikvienam saprotamā valodā, tāpēc šo saistošo, eleganto izdevumu var lasīt ikviens, kas interesējas par vidi un dzīvi pilsētās.
Jans Gēls ir arhitekts, ilggadīgs Dānijas Karaliskās Mākslas akadēmijas profesors. Viņš dibinājis pilsētplānošanas konsultāciju biroju Gehl Architects un sarakstījis vairākas visā pasaulē plaši pazīstamas grāmatas par pilsētplānošanas jautājumiem. Izstrādājis pilsētas dzīves uzlabošanas projektus daudzām lielpilsētām. Viņš ir starptautisko arhitektu organizāciju RIBA, AIA, RAIC un PIA goda biedrs.
No dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.
Ilustrācijas un vāka dizains: Kamilla Rihtere Šmita

Связанные товары
Магазины, в которых можно приобрести эту книгу