Dziedošās smiltis

Купить онлайн

9,60

Dziedošās smiltis
О товаре
Цена в магазине 11,29 €
Категория: Оригинальная литература
Автор Medne-Spāre L.
Издатель Zvaigzne ABC
Год 2019
ISBN 9789934084393

Tas, kas slēpjas vai pastāv aiz ikdienišķās dzīves mazievērotiem notikumiem, ir Lienītes Mednes-Spāres stāstu krājuma vēstījuma galvenā nemitīgi rotējošā ass.
Emocionāli nospriegotos cilvēcisko atklāsmju mirkļos drūp varoņu cerības, sašķīst iluzoru un mānīgu viltus sapņu butaforijas, un cilvēks atklājas visā savā vēlmju un tieksmju niecīgumā. Krājumā tēloto situāciju psiholoģisko konkrētību raksturo koncentrēts, raupji reālistisks vēstījums ar precīzu laikmeta vides zīmējumu. Emocionālas nesastapšanās un garāmiešanas, psiholoģiskas atsvešinātības un vientulības izjūtas, pagātnes traumu ilglaicīgums un noturīgums apziņā rosina domāt par cilvēka tikumisko izvēļu dažādīgumu sadzīviski vienkāršās, taču faktiski komplicētās dzīves situācijās.
Viesturs Vecgrāvis, literatūrzinātnieks

Lienīte Medne-Spāre ilgus gadus strādājusi par apgāda "Artava" galveno redaktori, viņas īsie stāsti publicēti žurnālos "Liesma", "Avots", "Latviju Teksti", "Jaunā Gaita" un literārajā avīzē “konTEKSTS". Kopā ar Vladi Spāri un Juri Zvirgzdiņu uzrakstījusi 90-to gadu monumentālo kulta romānu "Odu laiks". Šobrīd ir "Jaunās Gaitas" redkolēģijas locekle un turpina rakstīt īsos stāstus.

Связанные товары