Es mīlu tikai tad, kad dziedu. Eiropas tautasdziesmas

Купить онлайн

17,54

Es mīlu tikai tad, kad dziedu. Eiropas tautasdziesmas
О товаре
Цена в магазине 19,49 €
Категория: Поэзия
Автор Skujinieks K.
Издатель NEPUTNS SIA
Год 2021
ISBN 9789934601231

“Tautasdziesmai nav noilguma. Skumjas, smiekli, bēdas katrā tautā ir gan savējās, bet vienlaik kopīgas,” raksta Knuts Skujenieks. Grāmata nāk klajā dzejnieka un atdzejotāja 85 gadu jubilejā, un tajā apkopota Knuta darba esence.

Tautasdziesmu tulkošana Skujeniekam ir mūža darbs, aizmetņi tālākai interesei par Eiropas tautasdziesmām iespējams meklējami jau agrā bērnībā. Vēlāk, skolu beigušam, jau studiju gados, 20. gs. 50. gadu beigās un 60. gadu sākumā, Knutam palaimējās nokļūt multietniskā vidē – M. Gorkija Literatūras institūtā Maskavā, kur akadēmiskās studijas un apgūta tulkošanas teorija. Šis pamats vēlāk jau daudz skarbākos apstākļos – apcietinājumā Mordovijas lēģerī – ļauj pašizglītības ceļā apgūt jaunas valodas, iedziļināties savas un citu tautu dzejas un folkloras avotos.

Knuta atdzejotās tautasdziesmas izdotas vairākās grāmatās, atdzejotais arī apkopots Skujenieka “Rakstu” 2. sējumā. Izlase “Es mīlu tikai tad, kad dziedu” ar 30 Eiropas tautu dziesmām ir Skujenieka mūža darba esence.

Skujenieka vārdiem – možu ceļojumu, mīļie lasītāji!

Связанные товары
Магазины, в которых можно приобрести эту книгу